Czat inwestorski NEUCA - Podsumowanie wyników za 2023 rok i perspektywy rozwoju Grupy
Obrazek użytkownika Czaty
04 kwi 2024, 10:04

Podsumowanie wyników za 2023 rok i perspektywy rozwoju Grupy NEUCA – czat inwestorski z przedstawicielami spółki

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Spółka jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Grupa buduje ekosystem zdrowotny Świat Zdrowia oraz globalnie rozwija obszar badań klinicznych. Ponadto NEUCA jest doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych. Kluczowymi partnerami dla Grupy są niezależni aptekarze, których NEUCA wspiera w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

NEUCA zaprasza na czat inwestorski poświęcony wynikom 2023 roku i publikacji raportów: finansowego i niefinansowego, które zostaną opublikowane 28 marca. Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię i osiąga stabilne wyniki finansowe. Po trzech kwartałach minionego roku, spółka wypracowała 294,5 mln zł EBITDA i 126,6 mln zł zysku netto oraz przychody na poziomie niemal 8,9 mld zł. Ponadto, NEUCA regularnie, tj. od 16 lat dzieli się zyskiem z akcjonariuszami, rokrocznie zwiększając dywidendę na akcję o 10-15 proc. W zeszłym roku spółka przeznaczyła na dywidendę ponad 57 mln zł.

2023 rok to dla spółki czas zmian w prawie regulującym rynek farmaceutyczny. W życie weszły trzy ustawy wprowadzające znaczące zmiany wpływające na wszystkich uczestników rynku. Są to: duża nowelizacja ustawy refundacyjnej, ustawa wprowadzająca darmowe leki dla dzieci, młodzieży i seniorów 65+ oraz nowelizacja Prawa farmaceutycznego, zwana Apteką dla Aptekarza 2.0.

W lipcu ubiegłego roku NEUCA dokonała strategicznego przejęcia pakietu większościowego udziałów w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym „Ewa”. Inwestycja, o wartości około 10,5 mln zł, wpisuje się w długofalową strategię spółki, która ma na celu poszerzenie oferty produktowej farmaceutyków. W ubiegłym roku NEUCA nawiązała także ważną współpracę ze spółką Ryvu Therapeutics, podpisując dwie umowy dotyczące usług zarządzania danymi i biostatystyki w ramach badań fazy II RVU120 w hematologii.

O bieżącej sytuacji oraz perspektywach rozwoju Grupy NEUCA będzie można porozmawiać podczas czatu inwestorskiego, który odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 roku. Grupę będą reprezentować:

 • Piotr Sucharski, Prezes Zarządu,
 • Grzegorz Dzik, Wiceprezes Zarządu,
 • Julita Czyżewska, Wiceprezes Zarządu,
 • Tomasz Dąbrowski, Dyrektor ds. Badań Klinicznych.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost