Czat inwestorski ASBIS - wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku
Obrazek użytkownika Czaty
15 maj 2024, 10:29

Wyniki finansowe Grupy ASBIS za I kwartał 2024 r. i plany rozwoju – czat z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem

Grupa ASBIS, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), mimo trudnych warunków rynkowych zamknął I kwartał 2024 r. z dobrymi wynikami finansowymi. Spółka opublikowała prognozy wynikowe na bieżący rok oraz wypłaci rekordową w swojej historii dywidendę.

Przychody ze sprzedaży ASBIS w I kwartale 2024 r. wyniosły 713,2 mln USD. Zysk netto w tym czasie osiągnął 14 mln USD, a EBIT 24,4 mld USD. Marża zysku brutto na sprzedaży w I kw. 2024 r. ustabilizowana na wysokim poziomie blisko 8,3-proc.

Na początku maja br. Zwyczajne Walne Zgromadzenie udziałowców ASBIS uchwaliło wypłatę drugiej części dywidendy za 2023 r. w kwocie 0,3 USD. Tym samym łączna dywidenda za ubiegły rok wyniosła 0,5 USD, a to oznacza wypłatę kwoty 27,8 mln USD, co jest nowym rekordem w historii spółki.

ASBIS opublikował oczekiwaną przez rynek prognozę finansową na 2024 rok. Zakłada ona osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w przedziale 3,1-3,4 mld USD. Natomiast zysk netto został określony w przedziale 60-64 mln USD. Oznacza to, że zgodnie z obecnym średnim kursem USD według NBP, przychody Grupy mogą wynieść od 12,4 mld zł do 13,6 mld zł, natomiast zysk netto od 240 mln zł do 256 mln zł.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 15 maja 2024 r. o godz. 10:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.