CI Games kontynuuje prace nad nowymi tytułami
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
29 maj 2024, 14:39

CI Games kontynuuje prace nad nowymi tytułami. Na stole wiele opcji dofinansowania

Twórcy Lords of the Fallen zakończyli I kw. poprawą przychodów oraz symbolicznym zyskiem netto. Zapowiedziany na 2025 r. Project Survive powoli nabiera kształtu.

Podczas środowego webinaru prezes CI Games Marek Tymiński podkreślił, że nadal rozważane są różne metody finansowania projektów m.in. emisja akcji, obligacji czy poprzez zagranicznego wydawcę. Bliski termin premiery Project Survive w 2025 r. został podtrzymany.

Zobacz także: CI Games optymalizuje biznes i pracuje nad kilkoma dużymi projektami w różnych fazach rozwoju

CI Games poprawia wyniki

W trakcie pierwszych trzech miesięcy roku studio osiągnęło 21,8 mln zł przychodów, o ponad 120% więcej niż w analogicznym okresie 2023 r. Strata brutto skurczyła się z 0,8 mln zł do 0,3 mln zł, a zysk netto opiewał na 37 tys. zł względem 0,5 mln zł straty przed rokiem. Uwagę zwraca skok kosztów produkcji z 3,3 mln zł do 14,7 mln zł. Jak podkreśla spółka, jest to związane z ujęciem kosztów amortyzacji Lords of the Fallen.

Wyniki CI Games w I kw. 2024 r.

CIG wyniki I kw. 2024

Źródło: Spółka

Póki co głównym motorem napędowym wyników jest wspomniana gra RPG Lords of the Fallen. Studio niedawno udostępniło nową aktualizację znacząco wzbogacającą rozgrywkę, w kolejce mają czekać kolejne. Podpisano również kontrakt z Microsoftem, dzięki czemu tytuł jest dostępny w ramach usługi Microsoft PC Game Pass. Kwota umowy nie została ujawniona.

"Naszym celem jest dalsza, nieprzerwana poprawa efektywności w procesach produkcji tworzonych przez nas gier oraz ich jakości. Mamy jednocześnie za sobą największą premierę w historii grupy, co jest ogromnym doświadczeniem i platformą do wzrostu w kolejnych latach w obrębie kilku kluczowych IP" powiedział prezes CI Games Marek Tymiński. Przypomnijmy, że dotychczas w tym roku studio zwolniło łącznie 60 osób.

Zobacz także: CI Games miał w I kw. 11,1 mln zł EBITDA wobec 1,2 mln zł rok wcześniej

Wszystkie opcje są na stole

Kilka tygodni temu spółka zdecydowała się zawiesić potencjalne przeprowadzenie emisji akcji serii M. Przypomnijmy, że w ramach oferty do inwestorów miało trafić nie więcej niż 36,6 mln akcji, około 19% obecnego kapitału akcyjnego. W ramach planowanej oferty jeden z akcjonariuszy, Active Ownership Fund, miał skonwertować na akcje obligacje CI Games o wartości 6 mln euro. Dodatkowo studio miało w trwającej ofercie pozyskać kapitał na rozwój od innych inwestorów. Pierwotnie zawieszenie wykonania uchwały umożliwiającej emisje obowiązywało do 3 czerwca, teraz jest już bezterminowe.

W tym momencie spółka ma rozważać kilka opcji realizacji przyszłych projektów, czyli Project Survive oraz Project 3. Podkreślono jednocześnie, że zawieszenie emisji akcji nie wynika z braku popytu inwestorów.

„Mamy wiele różnych opcji finansowania rozwoju działalności, a jedną z nich jest pozyskanie kapitału. Jak wyraźnie mówiliśmy, chcielibyśmy również skontaktować się z wydawcami w celu dalszych, bardziej zaawansowanych rozmów z niektórymi z nich. Słyszałem opinie niektórych osób, że nie było wystarczającego zainteresowania akcjami CI Games - to nieprawda. Zainteresowanie było duże, nie chcę wchodzić w szczegóły, ale brak zainteresowania nie jest prawdą” dodał Tymiński.

Zobacz także: CI Games zawiesza ofertę akcji. Spółka negocjuje z wydawcami finansowanie projektów i po 3 czerwca powróci do planów pozyskania finansowania

Coraz więcej szczegółów nowych gier

Pod koniec kwietnia CI Games zakomunikowało, że część mechanik Project Survive nie spełnia założeń, przez co termin premiery tytułu w 2025 r. jest zagrożony. „Nadal mówimy, że będzie to 2025 r., ale daliśmy też jasno do zrozumienia, że istnieje znaczne ryzyko, że gra nie ukaże się w 2025 r.” zaznaczył Tymiński.

Przypomnijmy, że Project Survive, który ma pojawić się na rynku w przyszłym roku, to gra z gatunku survival mająca zadebiutować w trybie wczesnego dostępu. Jej szacowany koszt to 20 mln euro. Z prezentacji dowiedzieliśmy się, że gra zawierać będzie kampanię w trybie co-op, a sam tytuł może być rozwijany o kolejne dodatki oraz battlepass, czyli płatności za dodatkową zawartość w grze.

Z kolei Project III to tytuł RPG i jednocześnie potencjalna kontynuacja Lords of the Fallen. Jego premiera planowana jest na 2026 r., a prognozowany koszt opiewa na 30 mln euro. Podkreślono, że oprócz kampanii single player będzie też dostępna zawartość w trybie kooperacyjnym.

Zapowiedziano również, że CI Games zamierza kontynuować serię gier Sniper Ghost Warrior. Podkreślił jednocześnie, że choć są w tym dobrzy, to aktualnie tworzenie pierwszoosobowych strzelanek jest droższe niż było to jeszcze kilka lat temu.

Notowania CI Games w ciągu ostatnich 12 miesięcy

CIG wykres (2)

Po południu cena akcji CI Games topnieje o około 3%. Od początku roku cena akcji stopniała o 20%.

Zobacz także: Emisja akcji i zmiany w zarządzie CI Games. Analitycy komentują doniesienia od twórców Sniper Ghost Warrior i Lords of The Fallen

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost