Fundusz znacząco zmniejszył krótką pozycję na akcjach CD Projekt
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
17 cze 2024, 17:00

Marshall Wace znacząco zmniejsza krótką pozycję na akcjach CD Projektu

Pod koniec ubiegłego tygodnia fundusz Marshall Wace obniżył swoją krótką pozycję poniżej progu widoczności w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego, czyli 0,5% akcji.

Choć wspomniany fundusz zniknął z rejestru KNF, to walory CD Projektu nadal są ulubionymi wśród podmiotów grających na krótko.

Zobacz także: Morgan Stanley obniża rekomendację dla akcji CD Projektu. Inwestorzy rzucili się do wyprzedaży

Marshall Wace pod progiem

Przypomnijmy, że amerykański podmiot, który jeszcze w połowie kwietnia miał krótką pozycję opiewającą na 1,1% akcji CD Projektu, w piątek zmniejszył ją do poziomu mniejszego niż 0,5%. W tym czasie spółka zdążyła pokazać dobre wyniki za I kw., przebijając zyski względem prognoz analityków.

Mimo schowania się pod progiem pozycji Marshall Wace, w rejestrze KNF nadal figurują cztery krótkie pozycje dotyczące akcji CD Projektu. Trzy fundusze spodziewają się spadków notowań walorów JSW.

Lista krótkich pozycji w rejestrze KNF

Szorty CDR

Źródło: KNF

Zobacz także: Akcje CD PROJEKT na najwyższych poziomach od premiery dodatku do Cyberpunka. Fundusze obstawiające spadki pod presją

Wyniki dopisują

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku CD PROJEKT wypracował 226,8 mln zł przychodów, o 30% więcej niż w analogicznym okresie 2023 r. Zysk netto przypisany właścicielom CD PROJEKT podskoczył zaś o 44,2% do ponad 100 mln zł. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się zysku netto na poziomie 75 mln zł. Rezultaty napędzane są przez sprzedaż dodatku do Cyberpunka 2077 zatytułowanego Phantom Liberty.

Wyniki CD Projektu w I kw.

Wyniki I kw. CDR

Źródło: Spółka

Zobacz także: Zyskowny kwartał CD Projektu. Krótka pozycja jednego z funduszy systematycznie topnieje

Zespół zaangażowany w kolejnego Wiedźmina

W tym momencie nad kolejną grą z uniwersum Wiedźmina, czyli projektem Polaris, pracuje ponad 400 deweloperów. Coraz więcej osób zaangażowanych jest także w projekt Orion, czyli kontynuację Cyberpunka 2077 oraz Hadar – zupełnie nowe IP studia.


Od miesięcy polscy i zagraniczni specjaliści prezentują przeciwstawne poglądy dotyczące perspektyw CD Projektu. Specjaliści m.in. DM BOŚ, Santander BM, BM mBanku oraz Noble Securities dostrzegają dobrą pozycję gotówkową grupy, potencjał realizowanych projektów oraz długi ogon sprzedażowy posiadanych IP. Z kolei głównym argumentem zagranicznych instytucji, które patrzą na spółki w krótszym terminie, jest odległa data premiery kolejnej gry.

Zobacz także: Dlaczego akcje CD Projekt zagraniczni analitycy wyceniają nisko, a krajowi wysoko? Ekspert wyjaśnia

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost