Analitycy pozytywnie patrzą na kurs akcji i nadchodzące premiery 11 bit studios
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
18 cze 2024, 14:39

Steam Next Festival był udany dla The Alters. Analitycy pozytywnie patrzą na kurs akcji i nadchodzące premiery 11 bit studios

Podczas wydarzenia gracze chętnie sięgali po wersję demo The Alters, który ma pojawić się na rynku w III kw. To, w połączeniu z podwyższoną rekomendacją od analityków Wood&Co, przełożyło się na wzrost ceny akcji spółki we wtorek po południu o niemal 8%.

O drugiej produkcji własnej 11 bit studios zrobiło się głośno kilka tygodni temu po przychylnych recenzjach branżowych specjalistów. Ostatecznie tytuł osiągnął drugi największy wzrost liczby obserwujących spośród gier przedstawionych podczas festiwalu. To, w połączeniu z niezłym peakiem graczy pokazuje, że produkcja przyciągnęła uwagę społeczności i ma szansę stać się komercyjnym sukcesem.

Zobacz także: Notowania 11 bit studios na najwyższym poziomie w 2024 r. Wzrosty wspierają dobre recenzje i rekomendacja

Oczekiwania w dużej mierze zaspokojone

Jak już wspomnieliśmy, The Alters spotkało się z dużym zainteresowaniem, na co wskazuje nie tylko wzrost liczby obserwujących, ale także i wishlista tytułu. Aktualnie gra jest trzecia wśród najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji, ustępując Frostpunkowi 2 oraz remake Silent Hill 2.
 


Z początku dość rozczarowujący wydawał się peak graczy, który ostatecznie sięgnął niespełna 1,2 tys. Trzeba jednak pamiętać, że podczas festiwalu zaprezentowano ponad 1,8 tys. gier.

„Z jednej strony headline’owe wyniki z festiwalu wypadają gorzej niż nasze optymistyczne założenia (przede wszystkim peak graczy). Jako powody, które mogą to uzasadniać wskazujemy wysoką konkurencję na festiwalu (około 1,8 tys. gier), dość krótki czas demo (ok. 1h, przez co mniejsza liczba graczy się zazębiała) oraz niskie replayability demo (udostępniona była początkowa, samouczkowa część gry, która przy każdym przejściu wyglądała podobnie). Z drugiej strony gra osiągnęła przyzwoite pozostałe „odczyty” (wzrost obserwujących na Steam i wyraźna poprawa pozycji w rankingu wishlist Steam) i przede wszystkim spółka zebrała cenny feedback od graczy, który wykorzysta na doszlifowanie gry przed premierą. Niższy od oczekiwanego peak graczy nie zmienia naszego pozytywnego zdania na temat The Alters oraz jego potencjału sprzedażowego” komentuje dla Strefy Inwestorów Grzegorz Balcerski, analityk Trigon DM.

Specjalista zaznacza również, że w porównaniu do np. Frostpunka 2, The Alters może bardziej przemówić do graczy konsolowych, więc ich udział w sprzedaży może być wyższy niż w przypadku innych gier studia.

Liczba graczy dema The Alters

The Alters gracze

Źródło: Steamdb

Szczególnie dobrze prezentuje się liczba obserwujących The Alters. Spółki podkreślają, że w dobie wysokich wishlist tytułów, które niekoniecznie muszą odwzorowywać realne zainteresowanie produkcją, liczba obserwujących staje się pewnego rodzaju alternatywnym wskaźnikiem.

"Dane z ostatnich sześciu Steam Next Festów wskazują, że próg 1 tys. jednoczesnych graczy zwykle udaje się przekroczyć jedynie ok. 10-20 grom na ponad 1 tys. testowanych przy każdym z festiwali. W związku z tym uważamy, że liczby osiągnięte przez „The Alters” są bardzo dobrym wynikiem – śmiało można postawić tezę, że gra została zauważona przez graczy. Wysokie zainteresowanie graczy widoczne jest również na liczbie obserwujących „The Alters” na Steamie – to ta liczba (a dokładniej przyrost followersów po wydarzeniu) jest moim zdaniem prawdziwym miernikiem sukcesu dema gry. Gra w trakcie Steam Next Fest zdobyła ponad 5,7 tys. nowych obserwujących, co oznacza wzrost o ponad 20% do 33 tys. graczy. Dzienne przyrosty były wyższe niż którekolwiek wcześniejsze notowane przy okazji publikacji materiałów video dotyczących gry. Analiza przeprowadzona przez GameDiscoverCo w czerwcu 2023 r. wykazała, że wishlista graczy jest zazwyczaj od 7x do 20x większa niż liczba obserwujących daną grę. W uproszczeniu można czytać to jako „średnio 12x więcej graczy ma grę dodaną do swojej wishlishty niż do listy obserwowanych na Steam” dodaje Piotr Poniatowski, analityk BM mBanku.

Lista 10 polskich gier z największą wishlistą na Steam

10 polskich gier z największą wishlistą

Źródło: Gaminganalytics.info

Zobacz także: Premiera Frostpunka 2 już za dwa miesiące. 11 bit studios szlifuje także The Alters

Dobre nastawienie do 11 bit studios

Przypomnijmy, że 25 lipca premierę będzie miał Frostpunk 2, a jeszcze w III kw. na rynku pojawi się wspomniane The Alters. Ze względu na kwietniowy udany debiut city buildera Manor Lords, przeprowadzone beta testy Frostpunka 2 oraz demo The Alters, w ostatnich tygodniach analitycy coraz częściej dokonują rewizji swoich rekomendacji dla walorów 11 bit studios.

We wtorek specjaliści Wood&Co podwyższyli rekomendację dla akcji spółki do „kupuj”, jednocześnie ustalając cenę docelową na poziomie 840 zł. Z kolei ekspert Trigon DM ustalił cenę docelową papieru na poziomie 858 zł, również wydając rekomendację „kupuj”. Mateusz Chrzanowski z Noble Securities w raporcie z 22 maja również zaleca nabycie walorów, ustalając cenę docelową na 952,6 zł.

Notowania 11 bit studios w ciągu ostatnich 12 miesięcy

11B notowania (3)

Zobacz także: Beta testy Frostpunka 2 nakręcają sprzedaż produkcji. Eksperci są pozytywnie nastawieni do nadchodzącej premiery

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost