Przejdź do treści
reddit
Kategoria::
Kategoria

Reddit przewyższa oczekiwania, napędzany wzrostem ruchu i umową licencyjną z Google

Akcje Reddit ($RDDT) podskoczyły o 3,2% po tym, jak platforma społecznościowa poinformowała o imponujących wynikach finansowych za pierwszy kwartał 2024 roku. Przychody firmy wzrosły o 48% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a liczba dziennych aktywnych unikalnych użytkowników (DAU) skoczyła o 37%.

Reddit planuje debiut na giełdzie. IPO będzie testem dla rynku i nowym rozdziałem dla portalu społecznościowego

Nowe dane opublikowane przez Reddita wskazują na 37% wzrost dziennych aktywnych użytkowników w porównaniu z rokiem poprzednim, co doprowadziło do wzrostu wartości akcji o 3,2% do 50,96 USD. Analitycy z Wall Street zauważają, że istnieją inne czynniki, które mogą napędzać wzrost przychodów poza zwiększonym ruchem.

Zarząd Reddit twierdzi, że wzrost liczby użytkowników nie jest bezpośrednio związany z umową licencyjną z Google. Podkreślają, że lepsza wydajność platformy oraz wzrost zaangażowania użytkowników są kluczowe dla długoterminowego sukcesu.

Debiut Reddita bardzo udany. Akcje na pierwszej sesji wzrosły klikadziesiąt procent

„Największym czynnikiem napędzającym wzrost liczby użytkowników jest wydajność i jakość produktu, ponieważ to właśnie napędza retencję, a więc retencja z czasem przekłada się na wzrost” - powiedział dyrektor generalny Reddit, Steve Huffman.

Analitycy podkreślają, że Reddit musi kontynuować ekspansję poprzez nowe umowy licencyjne, aby zabezpieczyć dalszy wzrost, szczególnie w kontekście zmieniających się warunków rynkowych.

Wzrost przychodów Reddit o 48% w ostatnim kwartale był głównie napędzany przez reklamy, ale spółka oczekuje, że tempo wzrostu może się zmniejszyć ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak inflacja czy niepewność geopolityczna.

Akcje Reddita są dostepne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Analityk Josh Beck z Raymond James podniósł swoją cenę docelową do 65 USD z 50 USD dla akcji Reddit, sugerując silną perspektywę rozwoju platformy i potencjału na przyszłe zyski.

Duże zainteresowanie IPO Reddita. Analitycy widzą duży potencjał wzrostu

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

Tagi

udostępnij: