Przejdź do treści
ROBOTAXI TESLA MODEL2
Kategoria::
Kategoria

Elon Musk zapowiada RoboTaxi. Akcje spółki Tesla w górę

Choć ogłoszenie Tesli dotyczące robotaksówki wywołało wzrost akcji firmy, eksperci twierdzą, że priorytetem dla producenta samochodów elektrycznych powinien być obecnie Model 2.

Rynek IPO na Wall Street wraca do życia. Udane debiuty Reddit i Astera Labs budzą optymizm inwestorów

CEO Tesli, Elon Musk, ogłosił w mediach społecznościowych datę prezentacji robotaksówki - 8 sierpnia. Inwestorzy dostrzegają w tym sygnał rozwoju technologii autonomicznej jazdy Tesli i zastanawiają się nad jej wpływem na wyniki finansowe firmy.

Akcje Tesli są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

[PODCAST] Gospodarka Argentyny po wygranej Javiera Millei. Czy warto tam inwestować? Dr Marcin Chmielowski

Analityk Wedbush, Dan Ives uznaje robotaksówkę za „ekscytującą" wizję, uważa, że Tesla powinna skupić się na czymś innym. Według niego kluczowy dla Tesli jest „Model 2 i cena poniżej 30 000 dolarów, aby stymulować globalny popyt masowy na rynku pojazdów elektrycznych".

Model pojazdu o niższej cenie otworzyłby nowe segmenty rynku dla Tesli. Wprowadzenie nowego pojazdu dla szerszego grona odbiorców pozwoliłoby również na odświeżenie oferty produktowej firmy. Model Y zadebiutował na rynku w 2020 roku. Zgodnie z prognozami Ivesa, aż 60% spodziewanego wzrostu Tesli w najbliższych latach będzie wynikało z Modelu 2, więc im szybciej samochód trafi na drogi, tym lepiej. „Robotaksówka nie rozwiąże krótkoterminowych problemów wzrostu, podczas gdy Model 2 ma potencjał, który musi zostać przedstawiony rynkowi podczas nadchodzącej telekonferencji dotyczącej zysków", ocenia.

Tesla ogłosi swoje wyniki za pierwszy kwartał 23 kwietnia. 

Cathie Wood znowu stawia przeciwko większości i kupuje akcje Tesli

Dostawy Tesli w pierwszym kwartale spadły o 9% rok do roku, a globalny wzrost sprzedaży pojazdów elektrycznych zwolnił. Model 2 o niższej cenie mógłby poszerzyć rynek zbytu firmy i zaktualizować jej ofertę produktową. Według Ivesa, 60% prognozowanego wzrostu Tesli w ciągu najbliższych kilku lat opiera się na Modelu 2, co oznacza, że im szybciej trafi on na rynek, tym lepiej.

Analitycy Wells Fargo są bardziej sceptyczni co do perspektyw Tesli. Colin Langan obniżył cenę docelową akcji do 120 dolarów i ocenia je jako „sprzedać". Choć wiadomość o robotaksówce wsparła kurs akcji, Langan uważa, że technologia jazdy autonomicznej Tesli wciąż nie jest gotowa do masowego zastosowania.

Analitycy różnią się w ocenie perspektyw Tesli, ale zgadzają się co do jednego: roboksówka nie jest obecnie priorytetem dla firmy. Model 2 oferuje większy potencjał wzrostu w krótkim terminie.

Polska w gronie 25 najatrakcyjniejszych rynków dla inwestorów. Nasz kraj znalazł się w tym prestiżowym rankingu po raz pierwszy

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: