Przejdź do treści
Saxo Bank 2024
Kategoria::
Kategoria

Saxo Bank szykuje cenową rewolucję w 2024 r. Prowizje i opłaty dla inwestorów znacząco spadną

Saxo Bank, przygotowuje się do wprowadzenia znaczących zmian w swojej ofercie na początku 2024 roku. Jak udało nam się dowiedzieć, duński bank inwestycyjny, rozesłał do klientów wiadomości z informację na temat nowych stawek prowizyjnych, jakie będą obowiązywać od 15 stycznia 2024 roku. 


Zobacz także: Saxo Bank na liście instytucji systemowo istotnych - co to oznacza dla klientów banku?

Saxo Bank, który od zawsze kierował się innowacyjnością i rozwojem oferty, zapowiada prawdziwą rewolucję cenową, która obniży koszty inwestowania. 

W 2024 roku ma zamiar wprowadzić nową ofertę. To krok, który ma wzmocnić pozycję banku na polskim rynku inwestycyjnym i innych regionach w których jest obecny. Saxo Bank decyduje się na znaczące obniżki prowizji i opłat związanych z inwestowaniem oraz wprowadza innowacyjne warunki handlowe, zarówno dla obecnych klientów, jak i nowych klientów, którzy zdecydują się na ofertę duńskiego banku. Rewolucja cenowa ma dotyczyć wszystkich klientów klientów zarówno tych korzystających z planu Basic, Platinium jak również VIP. 

Nowe prowizje w Saxo Bank

Obniżki opłat są znaczące i dotyczą zarówno inwestowania na GPW, w USA jak również kosztów przewalutowania.
 

źródło: Saxo Bank

W przypadku rachunku podstawowego prowizja od handlu akcjami na GPW spadnie z 0.15% na 0.12%, minimalna prowizja za kupno akcji w USA zostanie obniżona z 5 USD do 1 USD i procentowo wyniesie 0.08%, a koszty za przewalutowanie z 1% obniżą się do 0.25%. 

Z tego co udało nam się nieoficjalnie ustalić pomimo znaczących obniżek prowizji Saxo Bank planuje utrzymać wszystkie dotychczasowe elementy oferty, takie jak polskie numery IBAN, raport podatkowy ułatwiający rozliczenie PIT, oprocentowane rachunki czy możliwość generowania przychodu za udostępnianie akcji do wypożyczania. 

Zobacz także: Konto dla firm w Saxo Bank. Możesz zarabiać na odsetkach w USD, EUR i PLN oraz inwestować

Polska jest jednym z kluczowych rynków, na którym koncentruje się obecnie Saxo Bank. Firma zapowiada, że polscy inwestorzy mogą oczekiwać kolejnych rozwiązań, które będą wychodzić na przeciw ich potrzebom. Planowana obniżka opłat i prowizji to krok, który ma utrwalić obecność w Polsce i przyciągnąć nowych inwestorów do jego usług.

Duński bank już teraz aktywnie komunikuje się z klientami, informując ich o nadchodzących zmianach. Dzisiaj do oferty została dołączona, możliwość zakupu obligacji skarbowych Skarbu Państwa z rynku wtórnego. To efekt dużego zainteresowania klientów obligacjami z rynku wtórnego USA w efekcie, którego duński bank zdecydował się rozszerzyć ofertę p obligacje skarbowe z rynku polskiego.   

Zobacz także: Znosimy ważną barierę w inwestowaniu, którą były trudności z rozliczeniem podatków - Marcin Ciechoński, Saxo Bank

Saxo Bank, czyli bank dla inwestorów

Ostatnio Saxo Bank, uzyskał rating BBB od S&P Global Ratings, oraz został wpisany na listę systemowo ważnych instytucji finansowych dla sektora finansowego Danii. Saxo Bank oferuje inwestorom dostęp do rynków finansowych i handlu wszelkimi instrumentami finansowymi. Instytucja planuje w przyszłości obsługiwać jeszcze większą liczbę klientów, umożliwiając im korzystanie z nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych.

Zobacz także: Fundusze ETF na obligacje – jakie wybrać w otoczeniu wysokich stóp procentowych

Tagi

udostępnij: