Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Saxo Bank uruchamia nową platformę SaxoInvestor dla inwestorów nastawionych na akcje i fundusze inwestycyjne

SaxoInvestor to nowa platforma Saxo Banku dla klientów w Polsce. Nowa platforma jest uproszczoną, bardziej intuicyjna oraz spersonalizowaną platformą dla tradycyjnych inwestorów. Inwestor dostanie na niej wskazówki oraz inspiracje w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji, podkreśla Saxo Bank. Premiera nowego produktu to jeden z kolejnych kroków, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom inwestorów z Polski. Oprócz tego, polscy klienci od początku września mogą cieszyć się niższymi cenami.

Surowce w tym roku wygrywają z akcjami i będą dalej wygrywać, uważa Saxo Bank i wskazuje trzy sektory, które będą napędzać trendy

„SaxoInvestor została zaprojektowana w konkretnym celu: aby zapewnić inwestorom detalicznym w Polsce tak bardzo potrzebną wygodę. Chcemy zaoferować wsparcie każdemu - od nowych uczestników rynku aż po doświadczonych inwestorów. SaxoInvestor to atrakcyjna platforma dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do wysokiej jakości edukacji inwestycyjnej, analiz i dostępu do światowych rynków przy niskich kosztach, co stało się możliwe dzięki wprowadzonym we wrześniu dużym obniżkom w naszym cenniku” - mówi Marcin Ciechoński, dyrektor marketingu Saxo Banku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowa platforma jest na tym samym silniku co inne platformy, ale w tej wersji ma uproszczony interfejs zaprojektowany dla inwestorów detalicznych. Z nowej platformy można korzystać na urządzeniach mobilnych oraz stacjonarnych. Głównym atutem nowego produktu jest przejrzystość cen w najbogatszej ofercie akcji, funduszy ETF, obligacji oraz z ponad 5 tysięcy funduszy inwestycyjnych z całego świata. W nowej ofercie inwestowanie jest bez opłat za nabycie. 

SaxoInvestor pomaga ograniczyć szum informacyjny i za pomocą platformy możemy ustawić tematy według zainteresowań oraz trendów, czyli np. spółki związane z sektorami OZE, energii atomowej, spółki zbrojeniowe i samochody elektryczne. 

To kolejny krok Saxo Banku na polskim rynku. Początkiem września zlikwidowano tzw. custody fee, czyli opłatę za przechowywanie instrumentów finansowych. W nowym cenniku zmniejszono koszty handlu akcjami, ETF-ami na światowych giełdach. 

Jak informuje Saxo Bank, dla rachunków typu VIP i Platinum zniesiono próg minimalny, od którego obowiązuje oprocentowanie, wolny kapitał netto zarabia więc teraz bez względu na kwotę. W przypadku rachunku Classic pięciokrotnie zmniejszono minimalny próg kwotowy, który aktywuje oprocentowanie środków - obecnie ta kwota będzie wynosić równowartość 50000 USD w danej walucie.

Wersja demo platformy SaxoInvestor: https://www.saxoinvestor.pl/sim/investor-demo/page/portfolio

Geograficzna dywersyfikacja, dlaczego warto pomyśleć o przeniesieniu części środków finansowych poza polski system finansowy

udostępnij: