Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Co dalej z Izerą? MAP weryfikuje założenia projektu budowy polskiego elektryka [Briefing]

Informacja dnia

W Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się spotkanie z przedstawicielami Geely Holding Group dotyczące rozwoju sektora elektromobilności w Polsce. Rozmowom ze strony rządu przewodził Minister Jakub Jaworowski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ElectroMobility Poland, w tym Paweł Poneta, pełniący obowiązki prezesa spółki. Partnera technologicznego EMP - Geely Holding Group - reprezentował Daniel Li, prezes firmy wraz z zespołem. Podczas spotkania omówiono tematy związane z rozwojem sektora elektromobilności oraz rolą, jaką Polska może pełnić na dynamicznie zmieniającym się rynku motoryzacyjnym w Europie.

W chwili obecnej toczą się intensywne prace nad ewaluacją projektu realizowanego przez ElectroMobility Poland (realizuje projekt Izery). Prace te mają na celu weryfikację wszystkich założeń biznesowych przedsięwzięcia.

Nagłówki i informacje warte uwagi

X files 

Żadnych radykalnych podwyżek cen energii nie będzie - mówi wiceminister klimatu Miłosz Motyka i dodaje, że wysokie prognozy nie uwzględniają osłon. - Jeśli będzie podwyżka to kilkanaście złotych na rachunku - twierdzi polityk.

https://x.com/patrykmichalski/status/1804075365054169443

 

udostępnij: