Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 19 luty [codziennie o 7.00 rano]. Klimatyczna afera w Europejskim Banku Centralnym; Lider PSL krytykuje Zielony Ład w rolnictwie; Minister przemysłu chce synergii górnictwa i energetyki

Informacja dnia

Jak informuje portal Politico, Europejski Bank Centralny (EBC) znalazł się w ogniu krytyki po komentarzach Franka Eldersona, jednego z członków zarządu tej instytucji. Elderson wywołał oburzenie wśród pracowników, ogłaszając na spotkaniu z nimi, że osoby nieakceptujące ekologicznych celów instytucji nie są mile widziane w miejscu pracy.

W trakcie wewnętrznego spotkania Elderson stwierdził: "Nie chcę już tych ludzi". Pracownicy określili jego wypowiedź mianem "autorytarnej", twierdząc, że sygnalizuje brak przestrzeni na wolną i otwartą dyskusję dotyczącą zmian klimatu i roli, jaką bank powinien odgrywać w walce z tymi wyzwaniami.

W trakcie spotkania Elderson zwrócił się do pracowników, pytając, dlaczego miałby zatrudniać osoby, które muszą być po przyjęciu do pracy "przeprogramowane", sugerując, że nawet absolwenci najlepszych uniwersytetów nie utożsamiają się z linią polityczną banku. Podkreślił również, że istniejący personel EBC powinien zostać „przekwalifikowany”.

Reakcje pracowników, widoczne w prywatnym czacie dla personelu, do których dotarło Politico, były pełne oburzenia. Jeden z pracowników skomentował, że Elderson "jednym zdaniem zabił ideał różnorodności i integracji", który stanowił fundament instytucji. Inni z kolei obawiają się, że takie podejście może sprzyjać "myśleniu grupowemu", co negatywnie wpłynie na proces podejmowania decyzji przez EBC.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Od początku 2024 roku główne kierunki dostaw gazu ziemnego do Niemiec to niezmiennie przede wszystkim Norwegia, Holandia i Belgia.

udostępnij: