Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 8 kwietnia [codziennie o 7.00 rano]. USA grożą chińskim producentom. Trwa walka na zielone łady; PSE znów tnie produkcję z fotowoltaiki; PGE chce powrotu NABE

Informacja dnia

Janet Yellen, amerykańska sekretarz skarbu, ostrzegła Chiny przed możliwymi konsekwencjami nadmiernego wzrostu produkcji zielonych technologii i ich eksportu do USA. W przeddzień swojej podróży do Państwa Środka  polityczka zapowiedziała, że podczas rozmów z chińskimi urzędnikami, w tym ministrem finansów, wicepremierem i prezesem banku centralnego, podniesie kwestię zalewania światowych rynków tanimi zielonymi technologiami z Chin.

Zdaniem Yellen Stany Zjednoczone nie mogą pozwolić, aby nadpodaż chińskich produktów eliminowała konkurencję na rynku i muszą chronić amerykańskich producentów, w tym tych z sektora baterii i paneli słonecznych. Nie wykluczyła również możliwości stworzenia barier handlowych w celu ochrony tych branż przed chińską konkurencją.

Nagłówki warte uwagi

X files 

„NABE to projekt strategicznie ważny dla PGE. Nie chcemy zwlekać i będziemy przekonywać do jak najszybszej realizacji” - stwierdził prezes Dariusz Marzec podczas konferencji wynikowej koncernu. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego to projekt przygotowany, ale nie wdrożony przez poprzedni rząd, który zakłada wydzielenie aktywów węglowych ze spółek energetycznych.

https://x.com/wjakobik/status/1776189417662624140

 

udostępnij: