Przejdź do treści
TESLA KONSENSUS WYNIKÓW 4Q2023
Kategoria::
Kategoria

Tesla będzie potrzebować dobrych wyników, aby odbudować zaufanie inwestorów

Tesla, największy na świecie producent samochodów elektrycznych, opublikuje w środę po sesji na nowojorskim parkiecie, wyniki finansowe za czwarty kwartał 2023 roku. Analitycy oczekują, że zysk na akcję wyniesie około 73 centów, co byłoby spadkiem o około 40% w porównaniu z poprzednim kwartałem.


Zainteresowani inwestorzy oraz ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat GlobalConnect, w tym Regulaminu i innych dokumentów, znajdą potrzebne informacje na oficjalnej stronie: www.gpwglobalconnect.pl. GlobalConnect stawia sobie za cel dalszy rozwój i umożliwienie inwestorom uczestnictwa w globalnych sukcesach, nawet korzystając z rodzimej waluty.

Wzrost w stosunku do poprzedniego roku, jednakże, wydaje się nieunikniony, biorąc pod uwagę, że przed rokiem Tesla osiągnęła zysk na akcję w wysokości 1,19 USD, generując przychody w wysokości 24,3 miliarda dolarów. Jednak w czwartym kwartale 2023 roku firma musiała zmierzyć się z szeregiem problemów, w tym rosnącymi kosztami produkcji, niedoborami chipów i zaostrzającą się konkurencją.

Po zapoznaniu się z raportem inwestorzy będą czekać na to, co zarząd Tesli, w tym CEO Elon Musk, ma do powiedzenia podczas telekonferencji spółki o godzinie 22:30 polskiego czasu. Kluczowe będą prognozy zarządu dotyczące sprzedaży w 2024 roku. Wall Street oczekuje od 2,1 do 2,2 miliona dostarczonych samochodów, w porównaniu z 1,8 miliona w 2023 roku.

Zobacz także: „Netflixowy cud": Netflix pokonuje inflację i zyskuje 13 milionów subskrybentów

Dobra sprzedaż może poprawić nastroje inwestorów

Jeśli Tesla przedstawi dobre wyniki finansowe i optymistyczne prognozy sprzedaży, może to pomóc w poprawie nastrojów inwestorów. Akcje firmy spadły o około 14% w tym roku, co odzwierciedla niepewność na rynku co do jej przyszłości.

Jednak jeśli wyniki będą rozczarowujące lub jeśli Tesla nie będzie w stanie przedstawić jasnej wizji swojej przyszłości, to akcje mogą nadal spadać.

Zobacz także: Tesla ma poważne problemy na dużym mrozie. Branża samochodów elektrycznych musi rozwiązać problem zasięgu zimą

Inwestorzy musieli już wcześniej zmierzyć się z ryzykiem związanym z kluczową osobą, gdy Musk kupił Twittera w 2022 roku. W tamtym czasie akcje Tesli spadły o około 62%, co częściowo było spowodowane obawami, że Musk nie będzie poświęcał wystarczająco dużo czasu na zarządzanie Teslą.

Tesla znajduje się w trudnym położeniu. Firma jest nadal liderem na rynku pojazdów elektrycznych, ale jej wzrost zwalnia. Jednocześnie coraz większa konkurencja zmusza firmę do obniżania cen.

Zobacz także: Elon Musk stwierdza, że nie opłaca mu się już rozwijać AI w Tesli, po czym kasuje tweet

Opcjonalnie link: https://zagranica.strefainwestorow.pl/ 


Partnerem działu GlobalConnect jest Giełda Papierów Wartościowych. Więcej informacji pod adresem: https://gpwglobalconnect.pl/

udostępnij: