Przejdź do treści
btcusd coinbase awaria
Kategoria::
Kategoria

Bitcoin mocno drożeje. Czy ma szanse na historczne maksima?

BTCUSD, główna kryptowaluta, odnotowała wzrost ponad 4% w czwartek, kiedy to jej cena zbliżyła się do rekordowego poziomu, napędzana silnym impulsem i szeregiem niedawnych czynników katalizujących.


Wartość cyfrowych aktywów wzrosła do 62 400 USD, co oznacza wzrost o niemal 6% w ciągu ostatnich 24 godzin. W środę Bitcoin krótko przekroczył poziom 64 000 USD, zanim spadł do okolic 60 000 USD. W 2024 roku Bitcoin zyskał już 48%. Ether (ETHEUR), druga co do wielkości kryptowaluta, zanotowała wzrost o 5%, osiągając poziom 3 460 USD. Inne alty również odnotowały wzrosty: Cardano (ADAUSD) wzrósł o 11%, Solana o 15%, a Dogecoin (DOGEUSD) o 15%.

Notowania BTCUSD są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem.

 10 amerykańskich spółek najchętniej wybieranych przez fundusze inwestycyjne

Bitcoin z łatwością pokonał psychologiczny próg 60 000 USD w środę, kontynuując optymistyczną tendencję po zatwierdzeniu funduszy Bitcoin Exchange Traded Funds (ETF) na początku roku i wzroście bardziej ryzykownych aktywów. Wraz z oczekiwaniami na obniżki stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej w nadchodzących miesiącach oraz nadchodzącym zjawiskiem halvingu, które spowolni emisję nowych tokenów, Bitcoin wydaje się być gotowy do próby przekroczenia rekordowego poziomu około 69 000 USD.

„Bitcoin kontynuuje swój paraboliczny wzrost, przekraczając 63 000 USD i zapowiada najlepszy miesiąc od czerwca 2020 roku" - powiedział analityk Markets.com, Neil Wilson. „Niezwykły impet może doprowadzić do próby przebicia 69 000 USD, zanim zobaczymy stabilizację" - dodał.

Wzrost zarówno ceny, jak i zainteresowania ze strony inwestorów, przyniósł problemy dla Coinbase Global ($COIN), która doświadczyła awarii w środę. CEO Brian Armstrong poinformował, że gwałtowny wzrost ruchu spowodował przeciążenie systemów giełdy, powodując problemy, takie jak wyświetlanie błędnych sald na kontach.

Akcje Coinbase wzrosły w tym roku 423%. ETF na Bitcoin daje nadzieje, że w 2024 inwestorzy wrócą do kryptowalut

Cena bitcoina trzyma się powyżej 50 tys. dolarów. I półrocze 2024 r. będzie obfitować w ważne wydarzenia

Armstrong stwierdził na mediach społecznościowych, że firma była przygotowana na 10-krotne zwiększenie ruchu, jednak obciążenie w środę było znacznie większe. Operacje zostały przywrócone, a działania wróciły do normy.

Po tym, jak zatwierdzenie ETF spowodowało gwałtowny wzrost zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych, inwestorzy detaliczni wydają się teraz dołączać z podobnym entuzjazmem.

„Inwestorzy detaliczni teraz dołączają do gry. Początkowo zachowywali się ostrożnie w obliczu pozytywnej dynamiki, ale w miarę rosnącej wartości Bitcoina zaczynają spekulować, że rekordy wszech czasów mogą być niedaleko" - powiedział Charles-Henry Monchau, dyrektor inwestycyjny w Banku Syz.

Bezlitosne spadki akcji HSBC. Chińska gospodarka ścina wyniki banku

udostępnij: