Hossa na giełdzie dojrzewa. Jak inwestować w marcu 2024?
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
05 mar 2024, 09:02

Pierwsze rysy na nieskazitelnym obrazie hossy. Jak inwestować na giełdzie w marcu 2024?

Dołek na GPW został wyznaczony 17 miesięcy temu. W tym czasie indeks #WIG zyskał prawie 90%. Dużo się w tym czasie zmieniło na rynku. Od okresu całkowitego zamrożenie, jeszcze dwa lata temu, przeszliśmy na giełdzie do rozpędzającej się coraz mocniej hossy. W tej chwili inwestują na rynku praktycznie "wszyscy".

Nawet TFI zaczęły notować napływy aktywów w obszarze akcji. Euforia na rynku trwa, ale widać też już pierwsze rysy na obrazie hossy. Zapraszamy do analizy wideo o tym "Jak inwestować na giełdzie w marcu 2024?"

Zobacz także: Hossa napędzana na GPW przez banki, a na Wall Street przez spółki technologiczne – specjalna analiza wideo

Po niemal spektakularnych wzrostach notowanych od października 2023 r. polskie indeksy zaczynają łapać zadyszkę, a na obrazie hossy zaczynają pojawiać się pierwsze rysy. Rozdźwięk między największymi spółkami napędzającymi wzrosty, a mniejszymi podmiotami narasta i jest widoczny już niemal na całym świecie.

Zobacz także: Najlepsze lokaty bankowe marzec 2024. Oprocentowanie wciąż spada, ale można znaleźć oferty na 7% w skali roku

Analiza: jak inwestować w marcu 2024?

Zapraszamy do analizy wideo, w której podsumowujemy wydarzenia rynkowe z lutego 2024 i zastanawiamy się nad tym jak inwestować w rozpoczynającym się miesiącu. Przyglądamy się w niej zarówno sytuacji na indeksach krajowych jak i zagranicznych. Poruszamy też kwestię notowań dolara.
 


W ramach analizy przyglądamy się sytuacji na indeksach amerykańskich oraz DAX, jak również temu co dzieje się na krajowym rynku akcji. Oprócz tego zwracamy uwagę na to co dzieje się na rynku walutowym głównie USD, EUR i CHF.

Zobacz także: Rekomendacje luty 2024 – oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost