Murapol startuje z IPO. KNF zatwierdził prospekt emisyjny dewelopera
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 lis 2023, 17:32

Murapol startuje z IPO. KNF zatwierdził prospekt emisyjny dewelopera

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Murapolu, otwierając drogę do długo oczekiwanej oferty publicznej akcji dewelopera mieszkaniowego. Murapol zamierza zrealizować ofertę publiczną i zadebiutować na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Oferta skupi się wyłącznie akcjach już istniejących, bez emisji i pozyskania kapitału. Niektórzy członkowie zarządu i rady nadzorczej firmy wyrazili zainteresowanie nabyciem papierów wartościowych w ramach rozpoczynającej się oferty.

Grupa Murapol, jeden z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, działa na rynku od ponad 22 lat, specjalizując się w wieloetapowych projektach deweloperskich. Firma, rozwija się również w sektorze PRS, czyli budowy lokali na rzecz instytucjonalnego wynajmu.

„Od ponad 22 lat Grupa Murapol buduje nowoczesne mieszkania na polskim rynku, a dzięki osiąganym poziomom sprzedaży, przekazań oraz zasobom gruntów w aktywnym banku ziemi plasuje się w czołówce największych firm deweloperskich w kraju. Mam nadzieję, że inwestorzy oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zyskają ambitnego emitenta, o rozbudowanych kompetencjach w branży, godnego ich uwagi i zaufania” - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Grupy Murapol.

Zobacz także: Murapol wraca z planami IPO i znowu rozważa debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Oferta tylko akcji istniejących

W planowanej ofercie akcji Grupy Murapol, oferowane będą wyłącznie istniejące już papiery wartościowe, bez emisji nowych akcji. Tym samym, większościowy akcjonariusz, fundusz AEREF V PL Investment S.à r.l. należący do funduszy zarządzanych przez Ares, planuje sprzedać do 25% kapitału zakładowego spółki, z możliwością zwiększenia do 35% w zależności od popytu inwestorów.

Co istotne, zarząd spółki oraz niektórzy członkowie rady nadzorczej, w tym Maciej Dyjas i Nebil Şenman przez spółkę Hampont, wyrazili zainteresowanie nabyciem około 5% kapitału zakładowego Murapolu.

Oferta, nie przewidująca pozyskania dodatkowego finansowania dla spółki, ma na celu zwiększenie jej widoczności i dostępności na rynku kapitałowym, przy niezmienionym kapitale zakładowym. Skierowana będzie do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Prospekt emisyjny zostanie opublikowany prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni, o czym poinformuje spółka w osobnym komunikacie.

Zobacz także: 11 spółek, które mogą zadebiutować na giełdzie już w najbliższych kwartałach. Na rynku IPO zapowiada się ożywienie

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost