Rusza oferta publiczna akcji Pure Biologics. Co warto wiedzieć o spółce?
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 gru 2023, 13:12

Rusza oferta akcji Pure Biologics. Mamy 10 podmiotów, które śledzą postępy spółki i z którymi rozmawiamy o potencjalnej współpracy – mówi CEO

Pure Biologics rozpoczyna publiczną ofertę akcji, która ma na celu pozyskanie funduszy na prowadzenie badań first-in-human w dwóch kluczowych projektach onkologicznych – PB004 i PB003G. Zapisy dla inwestorów już się rozpoczęły i potrwają do 19 grudnia. Co istotne, oferta uwzględnia prawo pierwszeństwa dla obecnych akcjonariuszy.

Pure Biologics to spółka biofarmaceutyczna tworząca innowacyjne terapie dla pacjentów z chorobami immunologicznymi. Jest skoncentrowana na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych. Specjalizuje się w immunoonkologii i nefrologii, wykorzystując własne technologie do selekcji przeciwciał i aptamerów. Obecnie rozwija dwa strategiczne projekty onkologiczne: PB003G i PB004. Dodatkowo, zaangażowana jest w projekt aptamerowy PB103.

Zobacz także: Mamy doskonale wyposażone laboratoria, doświadczony zespół, dotacje, rozmawiamy z potencjalnymi partnerami, a rynek wycenia nas na tyle, ile byliśmy warci na początku drogi - mówi Filip Jeleń z Pure Biologics

Spółka jest w trakcie oferty akcji nowej emisji. Pure Biologics wyemituje do 1.710.000 akcji serii I, a pozyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na badania first-in-human, czyli Fazy 0 w projektach PB004 i PB003G. Pierwsze badania na ludziach mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2024 roku.

Prezes Zarządu, Filip Jeleń, podkreśla znaczenie wsparcia inwestorów i oczekuje wyników Fazy 0 w połowie 2024 roku.

„Jesteśmy o krok od badań first-in-human fazy 0. Jest to efekt naszej wieloletniej pracy, której wykonanie nie byłoby możliwe m.in. bez wsparcia inwestorów. W perspektywie połowy 2024 r. spodziewamy się kompletnych wyników Fazy 0, która ma nam dostarczyć informacji o efektywności naszych cząsteczek u ludzi” - mówi prezes, Filip Jeleń.

Zobacz także: Pure Biologics na zlecenie KNF dokonało analizy w zakresie oceny kondycji finansowej spółki

Emisja akcji na pokrycie kosztów badań

Emisja akcji Pure Biologics jest kluczowym elementem strategii finansowej spółki, mającej na celu zabezpieczenie funduszy na nadchodzące przedsięwzięcia. Szacowane koszty działalności Pure Biologics w pierwszej połowie 2024 roku wynoszą 22,1 mln zł, z czego co mają pokryć środki z emisji  wraz z finansowaniem grantowym. Pozyskane środki finansowe mają zostać przede wszystkim przeznaczone na prowadzenie kluczowych badań first-in-human (Faza 0) w projektach lekowych PB004 i PB003G.

Jak zaznacza Filip Jeleń, prezes zarządu Pure Biologics:

„Pierwsza połowa 2024 r. ma być przełomowym okresem w historii spółki. Realizujemy kompleksowy plan przeprowadzenia w tym czasie badań first-in-human fazy 0 w naszych projektach”.
 

Cele emisyjne Pure Biologics

Dalsze fazy finansowania działalności

W przyszłości Pure Biologics skupi się na realizacji planów badawczych i rozwijaniu współpracy z partnerami branżowymi, co ma zapewnić dalsze finansowanie badań i rozwoju. Spółka zamierza także wznowić działalność usługową.

„Obecnie mamy 10 podmiotów, które śledzą postępy i z którymi rozmawiamy o potencjalnej współpracy” - mówi prezes.

„Naszą intencją pozostaje podpisanie co najmniej jednej umowy partneringowej w pierwszej połowie 2024 r. Ma to nam pozwolić kontynuować rozwój projektów we współpracy z firmą farmaceutyczną, która przejmie dalsze finansowanie badań” - dodaje Jeleń.

Pure Biologics w 2023 r. istotnie ograniczyła koszty stałe.

„Od początku 2023 r. dostosowywaliśmy zasoby do obecnie realizowanych planów rozwoju, istotnie ograniczając koszty stałe. Jesteśmy obecnie operacyjnie odpowiednio przygotowani do realizacji działań zorientowanych na przeprowadzenie Fazy 0 w projektach PB004 i PB003G oraz rozpoczęcia odbudowy naszego portfela projektów po pozyskaniu finansowania grantowego. Niemniej, nadal pracujemy nad możliwymi optymalizacjami, szczególnie w zakresie kosztów infrastruktury” - wyjaśnia wiceprezes zarządu, Romuald Harwas.
 

newsflow Pure Biologics

Zobacz także: Mamy doskonale wyposażone laboratoria, doświadczony zespół, dotacje, rozmawiamy z potencjalnymi partnerami, a rynek wycenia nas na tyle, ile byliśmy warci na początku drogi - mówi Filip Jeleń z Pure Biologics

Oferta akcji Pure Biologics z pierwszeństwem dla obecnych akcjonariuszy

Spółka Pure Biologics ogłosiła ofertę publiczną akcji serii I. W ramach tej oferty, przewidziano emisję do 1.710.000 nowych akcji. Co istotne, oferta obejmuje prawo pierwszeństwa dla obecnych akcjonariuszy spółki, co pozwala na zachowanie proporcji akcji w akcjonariacie.

Zgodnie z opublikowanym prospektem, zapisy dla inwestorów indywidualnych już się rozpoczęły i potrwają do 19 grudnia 2023 r. Cena maksymalna akcji została ustalona na 10 zł za akcję, a cena emisyjna zostanie ustalona 20 grudnia 2023 r. Z kolei zapisy dla inwestorów instytucjonalnych zaplanowano na 21-22 grudnia 2023 r. Obecna wycena rynkowa spółki przy maksymalnej cenie akcji w ofercie wynoszącej 10 zł wynosi około 33 mln zł. To oznacza, że cała firma w przypadku sukcesu w ofercie została wyceniona na nieco ponad 50 mln zł post-money. 

Koordynatorem oferty jest IPOPEMA Securities, wspierana przez Dom Maklerski Navigator. Zapisy od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane przez IPOPEMA Securities, Navigator oraz Biuro Maklerskie Alior Bank, zgodnie z listą placówek i członków konsorcjum detalicznego dostępną na stronie internetowej spółki.

Udział w ofercie akcji już ogłosił fundusz ACRX Investments Limited, co zwiększa szanse na powodzenie oferty, choć szczegóły jego udziału będą podane dopiero po procesie budowy księgi popytu oraz po ogłoszeniu ostatecznej ceny akcji. Spółka zaznacza, że w przypadku braku wystarczającego zainteresowania i pozyskania zapisów na akcje o wartości brutto niższej niż 11 mln zł, oferta zostanie odwołana.

Prospekt dostępny jest na stronie: purebiologics.com/pl/spo
 

Harmonogram oferty Pure Biologics

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost