Udany debiut B-Act na NewConnect. Akcje startują na solidnym plusie
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
16 kwi 2024, 11:08

Udany debiut B-Act na NewConnect. Akcje spółki rozpoczynają notowania dużym wzrostem

Dziś, we wtorek 16 kwietnia rozpoczęły się notowania akcji B-Act, spółki realizującej usługi inżyniersko-konsultingowe. Jest to trzeci debiut w tym roku na rynku NewConnect. Notowania B-Act otworzyły się na solidnym plusie.

Na otwarciu sesji kurs akcji B-Act wyniósł 2,20 zł, czyli o ,37,75% więcej od ceny odniesienia wynoszącej 1,60 zł. W następnych minutach nastąpiła stabilizacja notowań w okolicy 2,07 zł, czyli +29%.

Co ciekawe, na giełdę dopuszczone zostały wyłącznie akcje serii C i D, które były oferowane w ostatnich emisjach akcji, więc akcje należące do założycieli spółki pozostają poza rynkiem – naturalny lock-up. Wycena B-Act przy cenie akcji 2,20 zł wynosi 21 mln zł.

Wzrost backlog o 52% do 102 mln zł

B-Act zakończyła 2023 r. wzrostem o 18% przychodów do 16,3 mln zł i o 44% zysku netto osiągając 1,6 mln zł. W ciągu ostatnich miesięcy, od emisji akcji, wartość usług pozostałych do wyfakturowania osiągnęła 102 mln PLN brutto, co stanowi wzrost o 52% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Spółka odnotowała znaczący postęp w realizacji kontraktów, podpisując umowy o wartości do 42 mln PLN w ciągu ostatnich kilku tygodni. Firma rozszerza swoje działania nie tylko na terenie Polski, ale również w takich krajach jak Ukraina, Brazylia i kraje bałtyckie. W Polsce, firma z wspiera projekty infrastrukturalne, w tym modernizację lotniska w Świdwinie, które w przyszłości będzie stacjonowało myśliwce F-35, oraz budowę nowoczesnej biogazowni zgodnej z wytycznymi UE.

Zobacz także: 14 solidnych spółek, które w kilka lat spłaciły się z samych dywidend

Plany na Przyszłość

Zdaniem prezesa zarządu, Adama Białachowskiego, najbliższe lata będą kluczowe dla dalszego rozwoju B-Act. Firma planuje skupić się na realizacji projektów związanych z OZE, w tym na rozbudowie sieci energetycznych współpracując ze spółką z USA, "Power Engineers". Prezes podkreśla również plany rozwijania działalności na Bliskim Wschodzie i w Brazylii.

Spółka ma zamiar też skorzystać na wzroście inwestycji związanych z KPO. Liczy też na kolejne kontrakty związane z Krajowym Programem Kolejowym, a także projekty powiązane z transformacją energetyczną.

B-Act na NewConnect

B-Act jest trzecią spółką debiutującą w tym roku na rynku NewConnect. Będzie notowana pod skróconą nazwą "BACT" i tickerem "BAC".

„Debiut na rynku NewConnect, to z jednej strony podsumowanie dotychczasowej aktywności spółki, z drugiej to krok w kierunku przyszłości, która ma być nie tylko skoncentrowana na rozwijaniu obecności w dobrze znanych segmentach działalności, ale także odważnym wchodzeniem w nowe obszary związane z energetyką czy szeroko rozumianą obronnością oraz rynkami zagranicznym” – podkreśla Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act.

Do obrotu zostały dopuszczone wyłącznie akcje nowych emisji akcji (C i D).

Zobacz także: 5 sposobów, aby obniżyć lub całkowicie uniknąć podatku od zysków kapitałowych, zwłaszcza gdy inwestujemy na emeryturę

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost