Lichthund, studio gamingowe, rozpoczyna ofertę akcji i zmierza na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 kwi 2024, 10:48

Lichthund, studio gamingowe, rozpoczyna ofertę akcji i zmierza na NewConnect

Lichthund, deweloper gier, zamierza pozyskać środki na swój czwarty projekt, grę Husky. Oferta akcji rozpocznie się już w piątek, 26 kwietnia i potrwa do 8 maja. Spółka zamierza wprowadzić akcje na rynek NewConnect. Co warto wiedzieć o projektach Lichthund i nadchodzącej ofercie akcji.

Studio Lichthun znane przede wszystkim z jej pierwszego projektu Lichtspeer, zapowiada dwie premiery tytułów „Food Truck Empire” i „Bulldog”. Spółka przyjęła model premium sprzedaży gier, który zapewnia graczom pełny produkt za jednorazową opłatę – brak mikropłatności.

Zobacz także: Studio Lichthund planuje wejść na NewConnect. Debiut poprzedzi emisja akcji

Pierwszy udany projekt

Projekt Lichtspeer, pierwsza gra Lichthund, mimo iż była projektem o mniejszej skali, została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Według słów zarządu, została ona dopracowana dopracowana z dbałością o detale i z położeniem nacisku na doświadczenie świata przez gracza. Taką jakość wykonania studio planuje utrzymać w swoich przyszłych projektach. Deweloper zatrudnia obecnie 23 osoby i zamierza rozwinąć zespół do 35 osób w perspektywie do 2026 r.

Lichtspeer to arcade’owy symulator rzucania świetlną włócznią, który przenosi graczy w świat stylizowany na starożytne rejony Germańskie ale osadzony w przyszłości. Gracze wcielają się w wojownika uzbrojonego w świetlną włócznię i stają do walki z różnorakimi przeciwnikami. Celem gry jest precyzyjne rzucać włócznią w kierunku wrogów, aby ich pokonać, jednocześnie unikając ich ataków.

Lichtspeer

Pierwsza produkcja studia Lichthund kosztowała około 250 tys. zł złotych, ale inwestycja ta zwróciła się czterokrotnie. Gra wygenerowała przychody netto bezpośrednio dla spółki, po odliczeniu udziałów wydawców, przekraczające 1 mln zł.

Dwie nadchodzące gry

Obecnie studio pracuje nad dwoma projektami, które mają mieć premierę na przestrzeni nadchodzących kilkunastu miesięcy. Pierwszym z nich jest Food Truck Empire, gra ekonomiczno-strategiczna z innowacyjnym systemem craftowania dań. Celem gracza jest zbudowanie imperium zaczynając od jednego food trucka.

Food Truck Empire

Budżet gry szacowany jest na 2-2,5 mln zł. Gra jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie i już w marcu spółka rozpoczęła działania marketingowe. Premiera w wersji demo planowana jest na czerwiec, a wersji early-access – na drugą połowę roku.

Drugim projektem, nad którą pracuje studio, jest projekt o nazwie roboczej Bulldog. Spółka nie podaje na razie zbyt wielu informacji na jego temat zasłaniając się umową z wydawcą, z szeroko znaną firmą Team17, która częściowo finansuje ten projekt.

Bulldog będzie narracyjną grą RPG z elementami zarządzania. Według zarządu, gra Bulldog czerpie inspirację z takich produkcji jak Yes, Your Grace i Punch Club.

Produkcja gry jest także już na zaawansowanym etapie, a jej premiera, w pełnej wersji, zaplanowana jest na pierwszą połowę 2025 r.

Nowa gra – cel emisji akcji

Kolejnym projektem, na który spółka zamierza pozyskać finansowanie z emisji akcji, jest projekt o roboczej nazwie Husky. Będzie to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi i zagadkami logicznymi.

Bazuje on na trzech głównych założeniach. Po pierwsze, gra od razu będzie z trybem co-op, czyli multiplayer kooperacyjny. Po drugie, ma wyróżniać się artystycznie: piękny stylizowany świat z odpowiednio dobraną muzyką, ścieżką dźwiękową i angażującą fabułą. Po trzecie, gra będzie wykorzystywać technologie haptyczne, które pozwalają graczom odczuwać dotykowe wrażenia odpowiednie do akcji odbywających się w grze.

Husky

Projekt jest na etapie preprodukcji z już działającym wczesnym prototypem wykorzystującym podstawowe mechaniki gry.

Na tę grę spółka zamierza pozyskać finansowanie z rozpoczynającej się niebawem emisji akcji.

Oferta akcji Lichthund

W celu sfinansowania projektu Husky, spółka zamierza wyemitować akcje serii D i uzyskać z ich sprzedaży (według memorandum) do 6,8 mln zł. Około 5,3 mln zł zostanie bezpośrednio przeznaczone na najnowszy projekt, a pozostałe 1,5 mln zł zostanie skierowane na ogólne wydatki związane z rozwojem firmy, w tym na powiększenie zespołu deweloperskiego. Jednak cena maksymalna akcji została ustalona dużo poniżej przewidywanej, co obniża maksymalną kwotę do pozyskania do 5,1 mln zł.

Emisja akcji obejmuje do 70 tys. sztuk, w tym w transzy na zaproszenie zostanie zaoferowanych 55 tys. akcji, a pozostałe 15 tys. akcji będzie oferowane w transzy otwartej, za pośrednictwem domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska (BOSSA).

Ustalona cena maksymalna w zapisach za jedną akcję wynosi 73 zł, co przekłada się na wycenę spółki pre-money w wysokości ok. 37,5 mln zł (42,5 mln zł post-money).

Budowa księgi popytu rozpocznie się 22 kwietnia, a zapisy w transzy otwartej wystartują w piątek, 26 kwietnia i potrwają do 8 maja.

Spółka zamierza wprowadzić akcje na rynek NewConnect jeszcze w II kwartale 2024 r.

Harmonogram'

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost