7 producentów gier notowanych na GPW, z których popłynie dywidenda w 2023 r.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 mar 2023, 06:37

7 producentów gier z GPW, którzy mogą wypłacić dywidendę w 2023 r.

Co najmniej 7 spółek z sektora gamingowego, notowanych na głównym rynku GPW, może podzielić się zyskiem z akcjonariuszami i wypłacić dywidendy w tym roku. Stopy dywidendy nie są wysokie, ale dynamika rozwoju tego sektora sprawia, że można liczyć na jeszcze większe wypłaty w następnych latach.

Do tej pory producenci gier nie podali pełnych wyników finansowych za 2022 r. Jednak oszacowaliśmy jak duże mogą to być wypłaty na podstawie deklaracji zarządów i przybliżonych szacunków wyników za pełny 2022 r.

Zobacz także: 16 spółek z dywidendami, w których wypłacie można wziąć udział. W tym 6 z powyżej 7%, a nawet 12% stopą dywidendy

Creepy Jar #CRJ

Deweloper gier Creepy Jar w zeszłym roku podzielił się po raz pierwszy zyskiem. Inwestorzy otrzymali 21,50 zł na akcję, przy stopie dywidendy 4,3%. Pod koniec lutego zarząd ogłosił, że zamierza rekomendować w tym roku wypłatę co najmniej 50% zysku netto.

Jednocześnie zostały podane szacunki wyników za 2022 r., według których zysk netto wyniósł ok. 36,5 mln zł, czyli o 25% więcej niż w roku 2021 r. Na tej podstawie możemy spodziewać się wypłaty dywidendy minimalnej wysokości 26,86 zł na akcję. Stopa dywidendy, przy kursie zamknięcia z 17 marca wynosi co najmniej 3,26%.

Ten Square Games #TEN

Spółka wypłaca regularnie dywidendę od czasu debiutu na giełdzie. Także więc i w tym roku możemy spodziewać się rekomendacji zarządu. Jednak wynik za 2022 r. może być znacząco niższy. Szacując zysk netto na podstawie przedstawionych ostatnich czterech kwartałów, czyli trzech kwartałów z 2022 r. i ostatniego kwartału 2021 r., możemy zakładać, że jego wartość spadnie o ok. 35% - 38%. Są to szacunki przy założeniu utrzymania wyników za IV kw. 2022 r. na średnim poziomie kwartalnych danych.

W dwóch ostatnich latach inwestorzy otrzymali ok. 50% wypracowanego zysku. Jeśli i tym razem także połowa zysku zostanie przeznaczona na wypłatę, to dywidenda powinna być w wysokości ok. 6 zł na akcję, a stopa dywidendy może wynieść ok. 5%. Są to tylko szacunki, a ostateczny podział zysku zależeć będzie od potrzeb kapitałowych na projekty.
 

Dywidendy Ten Square Games

dywidendy Ten Square Games

Zobacz także: Ten Square Games, notowania, rekomendacje, dywidendy w Strefie Inwestorów

CD Projekt #CDR

CD Projekt dzieli się nieregularnie zyskiem od 2017 r. Zarząd nie podał do tej pory rekomendacji dywidendy za poprzedni rok. Możemy się jej spodziewać nie wcześniej niż 30 marca, czyli po publikacji rocznych wyników finansowych przez spółkę.

Wartości ostatnich dwóch wypłat w 2021 r. i 2022 r. sięgały ok. 44% - 48% skonsolidowanego zysku netto. Możemy na tej podstawie i na podstawie czterech zaraportowanych kwartałów od października 2021 r. do końca września 2022 r. oszacować jakiej wielkości może być tegoroczna wypłata.

W ten sposób szacowany skonsolidowany zysk netto wzrósł znacząco o około 44%, czyli i dywidenda może być wyższa, do kwoty ok. 1,40 – 1,50 zł w porównaniu do 1,00 zł wypłaty w 2022 r. Ale uwaga! te szacunki mają wiele założeń, a i sama decyzja o wypłacie dywidendy będzie zależeć od planowanych nakładów inwestycyjnych i innych decyzji rozwoju.

Dywidendy CD Projekt

dywidendy CD Projekt

Zobacz także: CD Projekt, notowania, rekomendacje, dywidendy w Strefie Inwestorów

PlayWay #PLW

Na pewno także i w tym roku inwestorzy otrzymają wypłatę od PlayWay. Zarząd zamierza utrzymać tradycję przeznaczania całości zysku na dywidendę. Spółka dzieli się nieprzerwanie zyskiem od 2018 r. i sukcesywnie zwiększa wartość wypłat. W 2020 r. akcjonariusze otrzymali 9,46 zł na akcję, a już dwa lata później wypłata sięgnęła 19,22 zł na akcję.

PlayWay w zaraportowanych kwartałach 2022 r. wykazuje wyższe przychody i zyski, więc i w tym roku także jest duża szansa na wypłatę wyższej dywidendy. Dywidenda ze spółki w tym roku na pewno będzie rekordowa.

Dywidendy PlayWay

dywidendy PlayWay

Zobacz także: Pracuje codziennie do 22:00, zarobił setki milionów na symulatorach - Krzysztof Kostowski PlayWay, Podcast 21% rocznie

BoomBit #BBT

BoomBit już wypłacił zaliczkę na poczet dywidendy w grudniu 2022 r. Inwestorzy otrzymali 0,28 zł na akcję. Szacując na podstawie ostatnich zaraportowanych kwartałów, przychody i zysk netto będą raczej niższe niż w 2021 r.

Całkowita dywidenda może też być niższa. Za zyski z 2021 r. inwestorzy otrzymali łącznie 0,79 zł na akcję, czyli pozostała część do wypłaty w tym roku możemy oszacować raczej nie wyżej niż 0,75 zł na akcję – wszystko zależy od faktycznych wyników za pełny 2022 r. i decyzji zarządu.

Big Cheese Studio #BCS

W 2023 r. można też liczyć na dywidendę z Big Cheese Studio. Spółka, po debiucie na giełdzie w 2022 r ogłosiła pierwszą dywidendę. w wysokości 1,94 zł na akcję. Przychody i zyski dewelopera rosły w 2022 r. i na tej podstawie możemy liczyć także na wypłatę zysku w tym roku i to wyższej wartości.

Szacując możliwą wypłatę z ekstrapolacji zysku w kwartałach od IV 2021 do III 2022 oraz zakładając stały poziom podziału zysku, uzyskujemy możliwą do wypłaty dywidendę w wysokości około 2,75 zł na akcję. Przekłada się to na stopę dywidendy w wysokości ok. 5%.

Games Operators #GOP

Podobną sytuację mamy też w spółce Games Operators. Deweloper wypłaca dywidendę od dwóch lat i jest też spora szansa na podzielenie się z akcjonariuszami także i w tym roku.

W 2022 r. inwestorzy otrzymali 0,44 zł na akcję. Zarząd nie podał jeszcze rekomendacji na ten rok, ale patrząc po wzroście wyników, możemy się spodziewać podniesienia kwoty wypłay.

Ultimate Games #ULG

Zapewne możemy spodziewać się kontynuacji wypłat zysku ze spółki Ultimate Games. To byłaby już piąta z rzędu dywidenda. Jest jednak mała szansa na zaraportowanie wyników za pełny 2022 r. wyższych niż w poprzednim roku, więc i kwota wypłaty może być niższa. W czerwcu 2022 r. inwestorzy otrzymali 1,50 zł na akcję – mniej o 50 groszy niż rok wcześniej.

Oprócz powyższych podmiotów, na wypłatę dywidendy mogą się zdecydować spółki, które od lat wykazują i zatrzymują zyski. Z dużym prawdopodobieństwem mogą także w 2023 r. nie wypłacić dywidendy. Dlatego warto śledzić ich komunikaty. Są to m.in. 11 bit studios, Artifex Mundi i CI Games.

Zobacz także: Dywidendy, terminy wypłat, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost