Dywidenda od KGHM. Powrót do grona spółek dywidendowych
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 maj 2024, 10:10

KGHM z rekomendacją dywidendy. Miedziowy gigant wraca do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami

Zarząd KGHM Polska Miedź, jednego z największych producentów miedzi i srebra na świecie, podjął decyzję o zarekomendowaniu zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy z kapitału zapasowego. To już czwarta z rzędu propozycja dywidendy po długiej przerwie, co oznacza powrót do grona spółek dywidendowych.

Tegoroczna propozycja obejmuje wypłatę dywidendy w wysokości 1,50 zł na akcję, na co łącznie spółka przeznaczy 300 milionów zł z kapitału zapasowego. Dzień dywidendy ustalono na 28 czerwca 2024 roku, natomiast termin wypłaty przypada na 16 lipca 2024 roku. W związku z opóźnieniem w księgowaniu zapisów na kontach maklerskich, by otrzymać dywidendę, należy mieć akcje KGHM na koncie po sesji w dniu 26 czerwca.

Mimo że stopa dywidendy wynosi tylko 1%, to jest to wyraz stabilizacji i potencjalnego powrotu do regularnych wypłat, które były charakterystyczne dla KGHM w przeszłości.

Zobacz także: 11 spółek z bardzo wysoką stopą dywidendy. Nawet powyżej 10%. Sezon w pełni 

Kolejna dywidenda po latach przerwy

Najnowsza rekomendacja dywidendy przez KGHM to sygnał, że firma może wracać do swojej dawnej polityki regularnych wypłat dywidend, jak to miało miejsce w latach 2001-2017. Czwarta z rzędu wypłata, po długiej przerwie i mimo jej niskiej wysokości, może świadczyć o stabilizacji i długoterminowej strategii firmy, skupiającej się na równowadze między inwestycjami, a zwrotem kapitału dla akcjonariuszy.

KGHM dywidendy

Zobacz także: Orlen wypłaci w 2024 mniejszą dywidendę niż w poprzednim roku 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost