Noobz from Poland z nowym inwestorem
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
29 maj 2024, 17:06

Noobz from Poland z nowym inwestorem. Rafał Zaorski sprzedał akcje

Nowym akcjonariuszem studia odpowiedzialnego za m.in. Total Tank Simulatora został Agio Smart Money FIZ zarządzany przez Pawła Sugalskiego.

Tym samym Noobz from Poland zyskało inwestora zaznajomionego z realiami branży produkcji gier, mogącego zapewnić merytoryczne wsparcie przy produkcji strategicznego Play of Battle.

Zobacz także: Noobz from Poland i Games Operators współpracują nad innowacyjną grą Total Tank World

Szczegóły transakcji

Do 23 maja Rafał Zaorski posiadał 13,2% pakiet walorów Noobz from Poland. Tego dnia zdecydował się sprzedać wszystkie posiadane akcje na rzecz Agio Smart Money FIZ, dzięki czemu fundusz ma aktualnie niemal 15% walorów studia. Podmiot zarządzany przez Pawła Sugalskiego jest drugim największym akcjonariuszem Noobz from Poland, zaraz po prezesie Jarosławie Kotowskim, właścicielu niespełna 43% walorów.

Notowania Noobz from Poland w ciągu ostatnich 12 miesięcy

NOB wykres

Zobacz także: Noobz from Poland zaprzestał prac nad grą produkowaną z 505 Games i skupia się na produkcji Total Tank Simulator 2

Produkcja Play of Battle trwa

Giełdowe studio jeszcze w 2021 r. nabyło znaczący pakiet akcji spółki Play Of Battle, przejmując tym samym odpowiedzialność za stworzenie gry strategicznej, przy której powstawaniu bierze udział m.in. geopolityczny publicysta dr Jacek Bartosiak. Jak czytamy w raporcie opublikowanym pod koniec kwietnia, giełdowa spółka zawarła umowę z Play of Battle, Jackiem Bartosiakiem oraz Alioth Group dotyczącą objęcia przez ostatni z wymienionych podmiotów 124 tys. akcji nowej emisji, stanowiących 7,7% walorów, za kwotę niemal 1,5 mln zł. Oznacza to cenę emisyjną akcji na poziomie 12 zł.

Według informacji publikowanych podczas emisji akcji przy wsparciu kampanii crowdfundingowej, Play of Battle powinno być gotowe w 2025 r., a całkowity budżet produkcji opiewać na 15 mln zł. Przy tworzeniu tytułu pomagać mają m.in. generał Waldemar Skrzypczak czy profesor Norman Davies.

Zobacz także: „Chcemy stworzyć grę grand strategy o współczesnej geopolityce, w której pomoże nam dr Jacek Bartosiak” – Jarosław Kotowski, Noobz from Poland

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost