NBP prezentuje: "Wielcy polscy ekonomiści" - monety kolekcjonerskie

NBP prezentuje: "Wielcy polscy ekonomiści" - monety kolekcjonerskie

W 2017 r. Narodowy Bank Polski rozpoczął emisję monet kolekcjonerskich „Wielcy polscy ekonomiści”, poświęconą wybitnym Polakom, których dorobek naukowy ma niebagatelne znaczenie dla naszej gospodarki, finansów i całego społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, prezentującego bohaterów naszej serii kolekcjonerskiej. Zainaugurowała ją moneta upamiętniająca Mikołaja Kopernika, który obok astronomii, ma ogromne zasługi także w dziedzinie ekonomii.

Seria srebrnych monet kolekcjonerskich „Wielcy polscy ekonomiści” upamiętnia wybitnych naukowców, których myśl ekonomiczna, idee, propagowane wzorce są wciąż aktualne nie tylko na gruncie polskim, ale także międzynarodowym.

Roman Rybarski, Adam Heydel, Michał Kalecki – czym się zasłużyli dla polskiej i światowej ekonomii? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części filmu „Wielcy polscy ekonomiści”.

Dorobek naukowy wybitnych Polaków upamiętnionych monetami kolekcjonerskimi z serii „Wielcy polscy ekonomiści” to źródło wiedzy o wyzwaniach z jakimi mierzył się nasz kraj na przestrzeni wieków. Czy ten przekaz można ukazać na małym, srebrnym krążku? Czym jest płaskorzeźba monetarna? O tym opowiada Dobrochna Surajewska – projektantka monet z serii „Wielcy polscy ekonomiści” – w trzeciej części filmu poświęconego polskim ekonomistom.

Materiał Partnera

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost