Kruk znowu oferuje obligacje w Euro. Rusza emisja, której oprocentowanie oparte jest o EURIBOR 3M + 4,0% marży
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
18 sty 2024, 11:42

Kruk znowu oferuje obligacje w Euro. Rusza emisja, której oprocentowanie oparte jest o EURIBOR 3M + 4,0% marży

Kolejny dzień, kolejna emisja obligacji. Kruk ruszył z ofertą w trybie publicznym w Euro, seria AO5EUR oprocentowana będzie na podstawie indeksu EURIBOR 3M powiększonego o 4,0% stałej marży.

Kruk, firma z branży zarządzania wierzytelnościami, poinformowała o rozpoczęciu pierwszej w tym roku emisji obligacji w trybie publicznym. Oferowane papiery są w walucie Euro, pierwsza taka emisja miała miejsce na przełomie listopada i grudnia 2023 r. i cieszyła się ogromną popularnością. Zapisy na trwającą emisję będą przyjmowane do 30 stycznia 2024 r.
 

obligacje KRUK parametry

Źródło: Prezentacja „Publiczna Oferta Obligacji Serii AO5EUR” Kruk

Zobacz także: Kruk chce wyemitować obligacje o wartości nominalnej do 10 mln euro

Kolejna emisja obligacji Kruka w Euro

Zarząd Kruka poinformował o rozpoczęciu oferty publicznej obligacji w walucie Euro. Poprzednie dwie emisje na podstawie EURIBOR 3M, które odbyły się pod koniec 2023 r., cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zakończone były redukcją na poziomie 71% i 65%.

Oferowana obecnie seria AO5EUR oprocentowana będzie na podstawie indeksu EURIBOR 3M powiększonego o 4,0% marży. Łączna wartość emisji to 10 mln Euro. Zapisy potrwają do 30 stycznia 2024 r., a można je składać w konsorcjum dystrybucyjnym: Dom Maklerski BDM, Michael/Ström Dom Maklerski, Bank Polska Kasa Opieki, Biuro Maklerskie Pekao, Noble Securities oraz Dom Inwestycyjny Xelion. Docelowo papiery mają trafić na rynek regulowany Catalyst.

„W ubiegłym roku wyemitowaliśmy w Polsce obligacje o wartości nominalnej 835 mln zł i 10 mln EUR, a ponadto serię zagranicznych obligacji o nominale 150 mln EUR. Popyt na obligacje prospektowe był duży i zapisy kończyły się kilkudziesięcioprocentowymi redukcjami. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku papierów dłużnych w Polsce obligacje w euro to ciekawa oferta dla inwestorów indywidualnych. Zapisy na kolejną serię obligacji KRUKa, tym razem o wartości 10 mln EUR, rozpoczynają się 18 stycznia i potrwają do 30 stycznia 2024” – komentuje Piotr Krupa, CEO KRUK.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na rozwój oraz optymalizację procesów operacyjnych i transformację cyfrową.

„Jesteśmy na etapie ciągłego rozwoju, optymalizowania procesów operacyjnych i transformacji cyfrowej. Jako międzynarodowa organizacja rozwijamy się na najważniejszych dla naszej branży rynkach europejskich. Kruk w 2023 roku odzyskał ponad 3 mld zł i zainwestował blisko 3 mld zł. Nie zatrzymujemy się i w dalszym rozwoju pomagają nam zarówno środki własne, bardzo dobry dostęp do finansowania bankowego oraz środki pozyskane z emisji obligacji.” – mówi Piotr Krupa, CEO Kruka.
 

obligacje kruka harmonogram

Źródło: Prezentacja „Publiczna Oferta Obligacji Serii AO5EUR” Kruk

Wspomniana oferta przeprowadzona będzie na podstawie X Programu Emisji Obligacji, który został zatwierdzony w lipcu 2023 r.

Zobacz także: Dodatkowa emisja euroobligacji Kruka znowu zakończona dużą redukcją

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost