PHN zakończył emisje dla inwestorów instytucjonalnych. Obligacje warte 230 mln zł notowane będą na rynku Catalyst
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
27 lut 2024, 07:30

PHN zakończył emisje dla inwestorów instytucjonalnych. Obligacje warte 230 mln zł notowane będą na rynku Catalyst

Polski Holding Nieruchomości (PHN) w wyniku emisji obligacji serii D pozyskał 230 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę portfela powierzchni biurowej oraz rozwój zaplanowanych projektów.

W miniony piątek, w zakończonym procesie brok buildingu inwestorzy zapisali się na 3-letnie obligacje PHN. Seria D warta była 230 mln zł i oprocentowana ustalonego na podstawie sześciomiesięcznego wskaźnika WIBOR powiększonego o 3,9% marży. Emisja, która skierowana była do instytucji, trafi na rynek.
 

Zobacz także: PHN pozyskał 230 mln zł z emisji obligacji serii D

Zakończona emisja PHN

Polski Holding Nieruchomości poinformował o zakończeniu emisji obligacji serii D. „W zakończonym w piątek procesie book buildingu inwestorzy złożyli zapisy na niezabezpieczone 3-letnie obligacje serii D o łącznej wartości 230 mln zł. Oprocentowanie wyznaczono na poziomie wskaźnik WIBOR 6M + 3,90 proc. marży.” – czytamy w komunikacie.

Jak wskazano, finansowanie zostanie przeznaczone na dalszy rozwój planowych projektów, m.in. rozbudowę portfela powierzchni biurowej w SKYSAWA i INTRACO Prime. Warszawskie biurowce powiększyły powierzchnie zarządzaną przez PHN o 48 tys. mkw. Ponadto pod koniec stycznia rozpoczęto realizację kolejnego budynku, VENA.

„Pod koniec stycznia 2024 r. rozpoczęła się realizacja kolejnego biurowca klasy w Warszawie - VENA o 15 tys. mkw. powierzchni użytkowej i o wartości 200 mln zł. W przygotowaniu jest projekt biurowy - Marina Office w Gdyni (27,5 tys. mkw. GLA). PHN wraz partnerem branżowym amerykańską firmą Hillwood w ramach joint ventures planują już wkrótce rozpocząć budowę centrum logistycznego pod Zgorzelcem, przy polsko-niemieckiej granicy o 220 tys. mkw. powierzchni” – napisano w komunikacie spółki.

Oferta odbyła się na podstawie programu emisji spółki o łącznej wartości 1 mld zł. Obligacje PHN będą notowane na rynku Catalyst.

Wartość zobowiązań spółki to na dzień 31 grudnia 2023 r. 704 mln zł.

Zobacz także: Nowa emisja obligacji PCC Rokita. Nawet 8,6% w pierwszym okresie odsetkowym. Zapisy rozpoczną się 22 lutego

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost