Ostatni moment aby złożyć zapisy na obligacje PragmaGO i Kredyt Inkaso
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
19 mar 2024, 10:06

Ostatni moment aby złożyć zapisy na obligacje PragmaGO i Kredyt Inkaso

To już ostatni dzwonek, by zapisać się na dobrze oprocentowane obligacje PragmaGO lub Kredyt Inkaso. Obie emisje potrwają do 20 marca.

Powiedzieć, że rynek obligacji korporacyjnych ma się dobrze, to nic nie powiedzieć. Tylko w lutym wartość emisji przekroczyła 360 mln zł, co więcej prawie wszystkie zakończyły się sporymi redukcjami. Dla chętnych przypominamy, że do jutra trwają zapisy na korzystnie oprocentowane papiery spółek PragmaGO i Kredyt Inkaso.

Zobacz także: Obligacje korporacyjne rozchodzą się jak świeże bułeczki. Marzec przyniesie kolejne emisje

Ponad 10% na papierach PragmaGO

Zacznijmy od PragmaGO, spółki z branży faktoringowo-pożyczkowej, która kolejny raz zdecydowała się na emisje obligacji o wartości 25 mln zł. Tym razem oprocentowanie długu sięga 10,86% (WIBOR 3M + 5% marży). Trzyletnie niezabezpieczone papiery mogą ulec wcześniejszej spłacie, przewiduje się również możliwość podwyższenia marży o 0,5 pkt. Proc., ale tylko w przypadku kiedy wskaźnik długu netto od kapitałów przekroczy 3,75x.

Wartość jednej obligacji to 100 zł. Zapisy będą przyjmowane do 20 marca w DM BDM lub za pośrednictwem konsorcjum dystrybucyjnego, na które składają się Michael/Ström DM oraz Noble Securities. Według planu obligacje mają trafić na rynek Catalyst, gdzie notowanych jest już 13 poprzednich serii, w kwietniu.

Środki pozyskane z emisji spółka chce przeznaczyć na refinansowanie długu, pokrycie bieżących kosztów działalności, a także rozwój infrastruktury IT i akwizycje.

pragmago szczegóły

Źródło: DM BDM

Euroobligacje Kredyt Inkaso

Równolegle do wspomnianych trwają zapisy na papiery dłużne spółki z branży zarządzania wierzytelnościami, Kredyt Inkaso. Windykator ubiega się o 5 mln euro oferując 5-letnie niezabezpieczone obligacje oprocentowane na podstawie wskaźnika EURIBOR 3M + 5,2% marży. Spółka zastrzega sobie możliwość wcześniejszego wykupu długu.

Zapisy, które potrwają do 20 marca, składać można w Michael/Ström DM. Próg wejścia został wyznaczony na min. 10 obligacji, których wartość wynosi 1000 euro.

Papiery mają trafić na rynek Catalyst w kwietniu br.

kredyt inkaso

Źródło: Michael/Ström DM

Zobacz także: Rekordowa liczba zapisów na obligacje Kredyt Inkaso. Redukcja wyniosła prawie 72%

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost