Zapisy na obligacje Marvipol Development. Ostateczne oprocentowanie ustalone zostanie po book buildingu
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
17 kwi 2024, 13:22

Trwa duża oferta obligacji Marvipol Development. Ostateczne oprocentowanie zostanie ustalone na podstawie book buildingu

Do 25 kwietnia trwa zmiennie oprocentowana emisja Marvipol Development, która adresowana jest zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wartość emisji sięga 150 mln zł.

Trwa emisja obligacji polskiego dewelopera, grupy Marvipol Development. Seria P2024A jest skierowana do inwestorów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wartość emisji to 150 mln zł. Oprocentowanie kształtuje się na podstawie zmiennej stawki WIBOR 6M, a w momencie składana zapisów inwestorzy samodzielnie wskazują minimalną wartość marży z przedziału 3,9-4,5%. Obligacje oferowane są w ramach programu wartego 200 mln zł.

Zobacz także: Według oficjalnych danych GUS marcowa inflacja jest w celu. Nie możemy jednak świętować

Publiczna oferta Marvipolu

Marvipol Development w ramach trzeciego Programu Emisji Obligacj Publicznych o łącznej wartości nominalnej 200 mln zł, prowadzi emisje serii P2024A, której wartość sięga 150 mln zł. Oprocentowanie będzie obliczane na podstawie wskaźnika WIBOR 6M, a powiększonego o marże w przedziale 3,9-4,5%. Na ten moment oprocentowanie kształtuje się na poziomie około 9,76%. Ważne, jak czytamy na stronie domu maklerskiego „Marża ze zbioru (3,90; 4,05; 4,20; 4,35; 4,50) p.p. Marża zostanie określona przez Emitenta w dniu warunkowego przydziału Obligacji w oparciu o wynik procesu składania zapisów na Obligacje.”

Minimalny zapis to jedna obligacji, przewidziany został 4-letni termin wykupu, oraz wypłata odsetek co 6 miesięcy. Zapisy trwają do 25 kwietnia 2024 r. za pośrednictwem Michael / Ström Dom Maklerski.

Harmonogram oferty prezentuje się następująco.

harmonogram oferty Marvipol

Źródło: michaelstrom.pl

Więcej informacji, oraz czynniki ryzyka przedstawione są w prospekcie.

Zobacz także: Realizuje się czarny scenariusz dla obligacji. Rośnie ryzyko, że giełda zacznie spadać

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost