Akwizycje w obszarze IT szasną na poprawę wyników Fabrity Holding
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
29 kwi 2024, 07:30

Akwizycje w obszarze IT szasną na poprawę wyników Fabrity Holding

Fabrity Holding rozszerza swoje działania na rynku akwizycji. Dzięki mocnej pozycji gotówkowej z końca 4 kwartału spółka ma szansę na rozszerzenie tej strategii o nowe podmioty. Jednocześnie analitycy spodziewają się wyzwań w ciężkim otoczeniu rynkowym.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Analitycy z DM Trigon w analizie z 25 kwietnia 2024 zaktualizowali wycenę Fabrity Holding lekko podnosząc cenę docelową do 39 zł (wcześniej: 38 zł). Przy obecnym kursie oznacza to niewielki 1,5% potencjał do wzrostu. To sprawiło, że podtrzymali oni swoje zalecenie z poprzedniego raportu (TRZYMAJ). Całą analizę można przeczytać TUTAJ.
 

Notowania Fabrity

Zobacz także: ZUE po rekordowym 2023 r. ma przed sobą perspektywy spowolnienia. Analitycy obniżają rekomendację

Przejęcie Panda Group

W lutym Fabrity Holding dokonało przejęcia Panda Group, nabywając 51% udziałów spółki za 2 mln zł. Do transakcji dołączona jest klauzula o wypłacie kolejnych 2,1 mln zł, jeżeli zostaną spełnione określone cele.

Panda Group to wzmocnienie sektora e-commerce w działalności Fabrity i choć sama transakcja w ujęciu całej grupy nie jest ogromnych rozmiarów, tak analitycy podkreślają, że jest to dobry krok w kierunku dywersyfikacji bazy klientów, co powinno pomóc w umocnieniu pozycji spółki na rynku software house’ów.

Aktualizacja strategii i skup akcji własnych

Spółka ma pokazać w najbliższych miesiącach zaktualizowaną strategię całej grupy. Może to się wydarzyć jeszcze w 2Q24. Na razie zgodnie z celami wyznaczonymi na 2024 r. Fabrity Holding zamierza utrzymać dwucyfrową dynamikę przychodów, a także zachować dwucyfrową rentowność EBITDA. Obecnie otoczenie rynkowe wciąż nie jest łaskawe dla spółki. Na rynkach zachodnich dalej panuje kiepska koniunktura, a mocny złoty przy obecnej strukturze przychodów i kosztów nie pomaga spółce.

Jednym z obszarów dalszego rozwoju jest produkt PerfectBot, którego komercjalizację na rynkach anglojęzycznych spółka rozpoczęła w 3Q23. Na razie można mówić o coraz większym potencjale projektu, który pozyskał jak na razie już kilkudziesięciu płacących klientów, a ponad 100 pozostaje w darmowej wersji testowej. W najbliższej przyszłości Fabrity Holding planuje uruchomić rozwiniętą wersję produktu, która ma być bardziej zautomatyzowana oraz wyposażona w inne języki.

Fabrity Holding realizuje w kwietniu program skupu akcji własnych, na który przeznacza 7,7 mln zł. To, w połączeniu z przyszłą dywidendą, oznacza, że spółka przekaże swoim akcjonariuszom ok. 15 mln zł.

Perspektywy na najbliższy kwartał

Mimo mocnych zapewnień spółki analitycy DM Trigon podchodzą ostrożnie do perspektyw Fabrity Holding. W 1Q24 przewidują oni jedynie 5% wzrost r/r przychodów do poziomu 16,9 mln zł. Na wyniku EBITDA spodziewają się oni 2,1 mln zł (-7% r/r), a zysk netto przewidują na poziomie 1,1 mln zł (-25% r/r).

Pod kątem porównania z innymi spółkami na rynku Fabrity jest relatywnie wysoko wyceniane, jednak analitycy tłumaczą to stabilnym poziomem marż, dużą poduszką płynnościową, a także wysoką dystrybucją środków do akcjonariuszy.
 

Fabrity prognozy 1q24
Źródło: DM Trigon

Zobacz także: Sygnity po udanym roku może mieć w przyszłości problem. Analitycy widzą duży potencjał do spadku kursu akcji

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost