„Inwestowanie w jednej lekcji” - Mark Skousen | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
30 mar 2012, 17:00

„Inwestowanie w jednej lekcji” - Mark Skousen

Zdecydowałem się przygotować recenzję książki pt. "Inwestowanie w jednej lekcji" właśnie teraz, ze względu na interesujące wydarzenie, jakie będzie miało miejsce w maju 2012 (więcej szczegółów na końcu).Mark Skousen, autor książki jest amerykańskim ekonomistą, posiadającym olbrzymią wiedzę teoretyczną z dziedziny finansów oraz mechanizmów działania gospodarki. Z grona profesorów akademickich wyróżnia go jednak bardzo ważna, z naszego punktu widzenia, rzecz. Oprócz wiedzy teoretycznej posiada również niesamowite, ponad 30 – letnie doświadczenie inwestycyjne. „Inwestowanie w jednej lekcji” porusza w związku z tym szereg praktycznych problemów inwestycyjnych. Każdy z nich omawiany jest zawsze na przykładach. Główna teza autora książki sprowadza się do stwierdzenia, że biznes oparty na inwestowaniu różni się zasadniczo od inwestowania w biznes. Jeżeli chcemy zarabiać na inwestowaniu na giełdzie to musimy całkowicie przekonstruować swoje podejście, ponieważ akcje to nie to samo co przedsiębiorstwo. Tutaj ceny mogą być bardzo zmienne niezależnie od tego czy firma prosperuje dobrze czy źle. Inwestowanie jest niczym innym, jak zakładem co do przyszłości, która jest pełna niespodzianek. Ponadto na łamach książki omawiane są bardzo praktyczne problemy jak:
 • Dlaczego gdy pojawiają się dobre dane na rynku indeksy spadają?
 • Dlaczego porównywanie giełdy do kasyna jest pozbawione sensu i dlaczego inwestowanie się opłaca?
 • Czym jest pułapka wzrostu i dlaczego warto być jej świadomym?
 • Dlaczego akcje dobrych i dynamicznie rozwijających się firm często przynoszą mniejsze zyski dla inwestorów od akcji spółek rozwijających się wolniej?
Oprócz wielu praktycznych problemów, książka jest przeplatana różnego rodzaju interesującymi historiami i ciekawostkami. Jak chociażby mało znana historia inwestycji Warrenna Buffetta w obligacje. Czy też opowieść o życiu pioniera analizy technicznej Johna Magee. "Inwestowanie w jednej lekcji" to zdecydowanie godna polecenia lektura dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem zarówno w akcje jak i inne aktywa.Książkę można kupić w księgarni internetowej Maklerska.pl, a także bezpośrednio w wydawnictwie Fijorr Publishing.

Amerykańskie Strategie Inwestycyjne - czyli skuteczne inwestowanie w trudnych czasach

27 maja 2012 Mark Skousen przylatuje do Polski, aby poprowadzić seminarium pt. „Amerykańskie Strategie Inwestycyjne - czyli skuteczne inwestowanie w trudnych czasach". Organizatorem seminarium jest Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobistego. Więcej szczegółów na temat tego interesującego wydarzenia znaleźć można pod adresem: http://www.asbiro.pl/seminarium/.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost