Wynik operacyjny Unibepu liczony jako proc. od sprzedaży w '24 wyniesie 1–1,5 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 maj 2024, 19:07

Wynik operacyjny Unibepu liczony jako proc. od sprzedaży w '24 wyniesie 1–1,5 proc.

Unibep podtrzymuje, że wynik operacyjny spółki, liczony jako procent od sprzedaży, powinien w całym 2024 roku mieścić się w przedziale 1–1,5 proc. Największe perspektywy w zakresie kontraktacji stoją przed obszarami infrastruktury oraz sektora energetyczno-przemysłowego - poinformował Unibep w komunikacie prasowym.

"W ostatnich miesiącach wykonaliśmy dużą pracę wewnątrz organizacji: wzmocniliśmy akwizycję, współpracę z działami wsparcia i nadzór na budowach. Jesteśmy w trakcie przebudowy systemu kontroli finansowej i wzmacniania procesów kontroli operacyjnej oraz zarządzania ryzykiem. Pierwsze dobre efekty naszej pracy już widać" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Blocher, prezes Unibepu.

"Dlatego według naszych szacunków wynik operacyjny Unibep SA, liczony jako procent od sprzedaży, powinien w całym 2024 roku mieścić się w przedziale 1 proc. – 1,5 proc., czyli być zgodny z wcześniejszym deklaracjami. Jest to oczekiwana rentowność bez zdarzeń nadzwyczajnych związanych z przeszacowaniem składników majątku" - dodał.

Grupa Unibep opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku, które okazały się zgodne z wcześniejszymi szacunkami spółki.

Grupa wypracowała w ujęciu skonsolidowanym 455,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza spadek rok do roku o 13 proc. Zysk EBITDA ukształtował się na poziomie 105,9 mln zł w porównaniu z 19,7 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 76,3 mln zł wobec 4,4 mln zł zysku netto w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Spółka podała, że ważnym czynnikiem wpływającym na wyniki finansowe I kwartału 2024 roku był efekt jednorazowych zdarzeń związanych z przekwalifikowaniem i wyceną gruntów należących do spółek zależnych Unidevelopment. Dodatni wpływ wskazanej wyceny na prezentowany kwartalny wynik netto wyniósł 81,2 mln zł.

(PAP Biznes), #UNI

seb/ asa/

Zobacz także: Unibep SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost