Na akcjach producentów gier z GPW może wrócić hossa. Oto 5 powodów
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
17 cze 2024, 12:51

5 powodów dlaczego akcje producentów gier z GPW mogą wrócić do łask inwestorów

Bessa na akcjach producentów gier powoli dobiega końca i pojawia się coraz więcej przesłanek, że takie spółki jak CD PROJEKT, 11 bit studios czy nawet PlayWay mogą powrócić do trwałych wzrostów.

Stara zasada giełdowa mówi: kupuj tanio sprzedawaj drogo. Producenci gier to jeden z najsłabszych sektorów na polskiej giełdzie, obok którego trwająca od 2022 roku hossa praktycznie przeszła bokiem. Dlatego w najnowszym wideo z cyklu Gorący Temat rozmawiamy o tym, dlaczego sektor gamingowy może wrócić do łask inwestorów i to jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Branżę gier czekają upadłości niejednego dewelopera, który nie potrafi dostosować się do realiów rynku, albo ich nie rozumie - mówi dr Michał Dębek

5 powodów dlaczego akcje producentów gier z GPW mogą powrócić do łask inwestorów

Istnieje przynajmniej pięć powodów dlaczego akcje producentów gier z GPW mogą powrócić do łask inwestorów. Pierwszym i najważniejszym jest fakt, że akcje spółek gamingowych są relatywnie tanie, zarówno pod względem wycen nominalnych jak i bardziej wysublimowanych sposobów wyceny, jak chociażby pozycja gotówkowa do kapitalizacji, czy wycena do zaawansowania pipelinu realizowanych produkcji.

Dodatkowo, wygląda na to, że po okresie wzmożonej liczby premier gier na Steam i innych platformach wreszcie konkurencja nieco spadnie. Górka nowych gier wynikająca z hossy pandemicznej już minęła. Tymczasem, polskie spółki są w przededniu premier ważnych dla siebie tytułów. Niektóre podmioty są nawet w przededniu wielu premier, co w obliczu mniejszej konkurencji daje szansę na większy sukces.

Co ciekawe, w krótszej perspektywie odreagowanie w polskim gamingu na giełdzie już trwa. Indeks WIG.Games jest jednym z najsilniejszych indeksów na polskiej giełdzie w perspektywie ostatnich 2 miesięcy. Inwestorzy zaczynają więc powoli kupować akcje największych spółek z tego sektora, a do szczytów hossy z 2020 roku na całym indeksie wciąż daleka droga.

Zobacz także: Bessa w gamingu mocno obniżyła wyceny. Można znaleźć zagranicznych producentów gier notowanych poniżej gotówki

Ostatnim argumentem przemawiającym za tym, że akcje producentów gier znalazły się w interesującym miejscu jest wzmożona aktywność gigantów branży w obszarze M&A. W tym przypadku zwłaszcza uznane studia jak CD PROJEKT czy 11 bit studios mogą stanowić łakomy kąsek dla takich podmiotów i być dużo więcej warte niż obecnie na rynku.

W tym wideo:

 • 00:00:57 Akcje producentów gier są tanie
 • 00:03:00 Konkurencja na rynku gier robi się mniejsza
 • 00:04:20 Kalendarz premier producentów gier z Polski
 • 00:08:00 Ożywienie na akcjach niektórych spółek gamingowych
 • 00:10:10 Postępująca konsolidacja i przejęcia w branży gamingowej

Zobacz także: Premiery gier spółek z polskiej giełdy czerwiec 2024. Po spokojnym maju znowu czeka nas kilka premier

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost